Hírek
2020. Január 25. 05:00, szombat |
Belföld
Forrás: mti - fotó: police.hu
Letartóztatták a szomáliai erőszakolót
A Budai Központi Kerületi Bíróság egy hónapra elrendelte annak a szomáliai férfinak a letartóztatását, akit többek között egy fiatal nő ellen elkövetett szexuális erőszak bűntettével gyanúsítanak
- tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék pénteken az MTI-t. Közleményük szerint a férfi január 21-én éjjel ismerkedett meg a nővel egy budapesti szórakozóhelyen, ahonnan később együtt távoztak. A férfi javaslatára közösen el akartak szívni egy marihuánás cigarettát, ezért séta közben bementek egy térre. A sövények takarásában a férfi szexuálisan közeledett a nőhöz, aki ezt visszautasította. Ezért a férfi több alkalommal megütötte, majd megerőszakolta a sértettet.
A férfi a nő segélykiáltására időközben felfigyelő és a védelmére kelő külföldi férfit is bántalmazta. Ezt követően a gyanúsított magához vette a nő mobiltelefonját és elfutott.
A férfit szexuális erőszakkal, kifosztással és két rendbeli súlyos testi sértés kísérletével továbbá kábítószer birtoklással gyanúsítják.
A végzés szerint a szomáliai férfi 2015 januárja óta oltalmazotti státusszal rendelkezik Magyarországon. Bejelentett lakóhelyén nem tartózkodik, magyarországi kötődéssel nem rendelkezik. "Figyelemmel ezekre és a gyanúsított terhére rótt bűncselekmények büntetési tételére, megalapozottan feltehető, hogy szabadlábon hagyása esetén a hatóságok elől megszökne vagy elrejtőzne" - hangsúlyozták, hozzátéve: a férfi a gyanúsításban szereplő bűncselekményeket egy vele szemben folyamatban lévő másik büntetőeljárás hatálya alatt követte el, ezért esetében a bűnismétlés veszélye is megállapítható.
A végzés nem végleges - olvasható a közleményben.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. Április 18. 13:00, szombat | Belföld
A jövő héttől újra működhet a Barátság kőolajvezeték
2026. Április 18. 12:00, szombat | Belföld
Hárommal nőtt a Tisza képviselőinek a száma
Magyar Péter: hárommal több képviselői helyünk van
