Hírek
2016. November 08. 07:46, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Leállította az olajszállítást Magyarország felé a Basnyefty

A Basnyefty orosz olajtársaság november elején leállította az kőolajszállítást Magyarország és Szlovákia irányába a Barátság vezetéken - közölte hétfőn a BFM orosz üzleti portál a Reuters hírügynökségre hivatkozva.
Az értesülés szerint nem politikai döntés történt: a Basnyefty ellenőrző részvénycsomagjának új tulajdonosa, az állami többségű Rosznyefty úgy döntött, hogy az olaját nem a felvásárolt cég által eddig alkalmazott kereskedőcégen, a belize-i székhelyű Normesetonon keresztül fogja forgalmazni, hanem közvetlenül adja majd azt el a végfelhasználóknak.
Szakértők szerint a Basnyefty-kvóta kiesését Magyarország és Szlovákia könnyen pótolhatja fő szállítójától, a Lukoiltól.
A Basnyeftynek a Barátság kőolaj-vezetéken keresztül, ahol egyetlen vásárlója a Mol, 2016 október-decemberére 525 ezer tonnányi exportkvótája volt. A cég októberben az export-ütemtervével összhangban 180 ezer tonnát szállított le.
A Rosznyefty 5,2 milliárd dollárt fizetett a Basnyefty részvényeinek 50,1 százalékáért és kormányzati jóváhagyást kért a cég teljes felvásárlására.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Április 12. 07:46, szombat | Külföld
Hszi Csin-ping: a vámháborúnak nincs győztese
2025. Április 12. 07:43, szombat | Külföld
Fehér Ház: Donald Trump különmegbízottja közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyinnal a tűzszünet előmozdítása érdekében
Az amerikai elnöki különmegbízott Oroszországban közvetlen tárgyalást folytat Vlagyimir Putyin elnökkel az ukrajnai tűzszünet előmozdítása érdekében – közölte a Fehér Ház szóvivője pénteken.
2025. Április 10. 07:07, csütörtök | Külföld
Donald Trump 90 napra felfüggesztette a vámokat, Kínát kivéve
Donald Trump 90 napos szünetet rendelt el az amerikai vámok alkalmazása terén, egyben azonnali hatállyal megemelte a Kínára vonatkozó vámtételt 125 százalékra.
2025. Április 08. 07:54, kedd | Külföld
Londoni elemzők: recessziós kockázatot jelentenek a vámok az amerikai gazdaságban
Londoni pénzügyi elemzők szerint recessziós kockázatot jelentenek az amerikai gazdaságban a meredeken megemelt importvámok hazai inflációs és fogyasztási hatásai.