Hírek
2018. Május 04. 15:05, péntek |
Belföld
Forrás: mti
Lányokat futtató férfit fogott el a rendőrség
Kerítés és kitartottság bűntettének gyanújával fogott el egy mérai férfit a Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Irodája (KR NNI).
A rendőrség honalapján pénteken megjelent információk szerint a 27 éves férfi 2017 augusztusától elfogása napjáig szervezte és irányította öt fiatal nő Magyarországról Németországba és Svájcba történő utaztatását és szállásolását.
A KR NNI munkatársai a Terrorelhárítási Központ (TEK) műveleti egységének közreműködésével szerdán fogták el a férfit mérai otthonában, a házkutatáskor a bűncselekménnyel összefüggésbe hozható feljegyzéseket, adásvételi szerződéseket, tárgyi bizonyítási eszközöket, valamint egy nagy értékű luxusjárművet foglaltak le - írták.
A tanúként kihallgatott prostituáltak otthonaiban további bizonyítékokat találtak a rendőrök - tették hozzá.
A megalapozott gyanú szerint a férfi a futtatott nőket napi szinten személyesen vagy telefonon ellenőrizte, illetve irányította.
A prostituáltaknak naponta be kellett számolniuk bevételükről, amelynek nagy részét a férfi mindennapi életvitelük fedezésére hivatkozva elvette a lányoktól. Egy lány esetén akár napi 100 eurót is felszámolt erre futtatója - emelték ki.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld
Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól
A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.
2026. Március 04. 16:00, szerda | Belföld
A Mol szerint a Janaf magadabb tranzitdíjon szállít olajat
100 kilométerenként ugyan drágább a tranzitdíj, ám az Adria vezeték nagyságrendekkel rövidebb, mint a Barátság.
2026. Március 04. 12:00, szerda | Belföld
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel
Orbán Viktor telefonon tárgyalt Vlagyimir Putyin orosz elnökkel - közölte a Miniszterelnöki Kommunikációs Főosztály az MTI-vel kedden.
2026. Március 04. 09:00, szerda | Belföld
Závecz Research: Tovább nőtt a Tisza Párt előnye
A biztos részvételt ígérő, pártot választó szavazók körében a Tisza Párt jelenleg 12 százalékpontos előnnyel vezet a Fidesz–KDNP előtt – derül ki a Závecz Research februári közvélemény-kutatásából.
