Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2017. Március 29. 10:05, szerda | Belföld
Forrás: mti

Közpénzből költött 10 milliót - fegyelmi eljárás indult az abai polgármester ellen

Közpénzből költött 10 milliót - fegyelmi eljárás indult az abai polgármester ellen

Fegyelmi eljárást kezdeményezett kedden a képviselő-testület Kossa Lajos ellen, mert a Fejér megyei Aba független polgármestere korábban 10,7 millió forint tartozást halmozott fel az önkormányzattal szemben

- tájékoztatta a város jegyzője szerdán az MTI-t. Ujszászi György elmondta, hogy a városvezető korábban felvett 9,5 millió forint vásárlási előleget, amivel nem számolt el. Ezen felül illetményelőlegként 390 ezer forintot kapott, de nem fizette vissza, továbbá az önkormányzat nevében két esetben számlára vásárolt, de nem számolt el a pénzzel és négyhavi telefonszámláját sem fizette ki.

A testület rendkívüli ülésén ezek alapján az az egyhangú döntés született, hogy Kossa Lajos ellen a fegyelmi eljárást megindítják, amit az ügy kivizsgálására létrehozott fegyelmi bizottság 30 napon belül lefolytat. A grémium megrovásban részesítheti a polgármestert vagy tiszteletdíját 20 százalékkal csökkentheti maximum egy évre.

A jegyző közölte, hogy tájékoztatta a megyei kormányhivatalt az esetről, valamint bejelentést tett a Székesfehérvári Rendőrkapitányságon is. Megjegyezte, hogy időközben a városvezető visszafizette teljes tartozását, amit jelentett mind a rendőrség, mind a kormányhivatal felé.

Hozzátette: a polgármester jelenleg szabadságon van, akadályoztatása esetén az alpolgármester helyettesíti.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 09. 16:00, kedd | Belföld

Kapitány István teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel

Kapitány István a teljes miniszteri fizetését a Magyar Koraszülött és Újszülött Mentőalapítványnak ajánlja fel. A gazdasági és energetikai miniszter ezt hétfő este jelentette be a Facebook-oldalán.

2026. Június 09. 15:00, kedd | Belföld

Vitézy Dávid: újra elérhető a Vonatinfo webes felülete

Újra elérhető a teljesen nyilvános, regisztrációhoz nem kötött Vonatinfo - közölte Vitézy Dávid, közlekedési és beruházási miniszter a Facebook-oldalán hétfőn.

2026. Június 09. 14:00, kedd | Belföld

OGY - Magyar Péter: nem felejtjük el, mit tettek a védtelen gyermekek ellen

Nem fogjuk elfelejteni, amit az előző kormány tett a védtelen gyermekek ellen - jelentette ki Magyar Péter miniszterelnök az Országgyűlés hétfői ülésén, napirend előtt.

2026. Június 09. 13:00, kedd | Belföld

Mecser Tamás az új országos rendőrfőkapitány

Mecser Tamás rendőr dandártábornokot bízza meg az Országos Rendőr-főkapitányság (ORFK) vezetésével Magyar Péter miniszterelnök június 8-i hatállyal - tájékoztatta a Belügyminisztérium az MTI-t hétfőn.