Városlista
2026. május 25, hétfő - Orbán

Hírek

2017. Március 19. 04:59, vasárnap | Belföld
Forrás: mti

Közjegyző: a magánkölcsönöknél is érdemes szerződést írni

Közjegyző: a magánkölcsönöknél is érdemes szerződést írni

A magánkölcsönök esetében sem elég a szóbeli megegyezés, célszerű szerződést írni - mondta Mikó Ádám közjegyző az M1 aktuális csatorna szombati műsorában.

A közjegyző felhívta a figyelmet arra, hogy a szerződésnek tartalmaznia kell a kölcsön összegét, annak kifizetésének pontos módját és a visszafizetés esedékességének határidejét, illetve a szerződésszegés következményeit.

Mivel sok szempontot kell figyelembe venni, ezért érdemes jogi szakember, például ügyvéd vagy közjegyző segítségét igénybe venni - tette hozzá.

Jó tudni azt is, hogy a közjegyző által készített okiratok közhiteles dokumentumok, az abban foglaltak közvetlenül végrehajthatóak, tehát ha az adós nem teljesít, akkor sem kell bírósághoz fordulnia a hitelezőnek, az évekig tartó peres eljárás elkerülhető.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Május 25. 11:00, hétfő | Belföld

Ukrajnai háború - Orbán Anita: A Kijev elleni orosz támadás újabb borzalmas emlékeztető a háború áldozataira

Oroszország éjszakai, brutális támadása Kijev ellen újabb borzalmas emlékeztető arra, hogy milyen emberi áldozatokkal jár ez a háború - írta vasárnap Orbán Anita magyar külügyminiszter az X közösségi oldalán.

2026. Május 25. 08:36, hétfő | Belföld

Kánikulával indul a hét, majd lehűlés érkezik

Kánikulával indul május utolsó hete, a hőmérséklet csúcsértéke meghaladhatja a 30 Celsius-fokot.

2026. Május 25. 08:35, hétfő | Belföld

Magyar Péter: mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben?

Vajon mit keres még Gulyás Gergely a Parlamentben? - tette fel a kérdést a miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap.