Hírek
2019. Július 29. 11:21, hétfő |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Közel hétszáz művet várnak

Zajlik a 66. Vásárhelyi Őszi Tárlat anyagának begyűjtése
Az idén immár hatvanhatodik alkalommal rendezi meg a hódmezővásárhelyi Tornyai János Múzeum a Vásárhelyi Őszi Tárlatot, Magyarország legnagyobb múltra visszatekintő és egyik legjelentősebb kortárs képzőművészeti kiállítását. Az idei seregszemlére mintegy kétszáznyolcvan művész regisztrált, melyre a napokban kezdődött meg a művek beadása.
Művészek sorakoztak július 22-én Budapesten, a Műcsarnoknál, hónuk alatt nagyméretű festményekkel, izgalmas formavilágú, „mázsás súlyú” plasztikákkal vagy éppen grafikamappákkal, hogy leadják alkotásaikat a 66. Vásárhelyi Őszi Tárlatra. A dél-alföldi város kortárs kiállításának egyedisége abban gyökerezik, hogy a tárlat egy különleges elegye a meghívásos és szabad beadású seregszemléknek. Idén közel hétszáz műből választja ki az augusztus elején összeülő zsűri azt a körülbelül kétszáz alkotást, melyeket a közönség október 5-től az Alföldi Galéria földszinti kiállítótermeiben megtekinthet.
A tárlat budapesti begyűjtését követően július 31-ig Hódmezővásárhelyen, a kiállításnak helyet adó Kossuth téri galériában adhatják le munkáikat az alkotók. Ezt követően a múzeum munkatársai rendszerezik az alkotásokat, hogy a héttagú zsűri minél átláthatóbban, minden műről egyedileg döntve jelölje ki a bennmaradó alkotásokat.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 18. 09:36, péntek | PR
Egy életre szól, minél hamarabb kezdődik, annál jobb
a fiataloknak is érdemes hosszú távra vagy a váratlan kockázatokra szóló biztosítást kötniük
2025. Július 18. 07:49, péntek | Sport
Kl-selejtező - A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele
A Pjunyik Jereván lesz a Győr ellenfele a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének második fordulójában
2025. Július 18. 07:48, péntek | Belföld
Lengyel külügyi szóvivő: a Marcin Romanowskinak nyújtott menedékjog miatt rendelték haza a budapesti nagykövetet
A budapesti lengyel nagykövetet Marcin Romanowski volt lengyel igazságügyi miniszterhelyettesnek Magyarországon nyújtott menedékjog miatt rendelték véglegesen haza
2025. Július 18. 07:47, péntek | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne további csapadékra
Bár múlt héten a júniusi rendkívüli szárazság után számottevő csapadék érkezett, és az aszály nagy területen mérséklődött, vagy meg is szűnt, sokfelé lenne szükség további csapadékra