Városlista
2026. június 7, vasárnap - Róbert

Hírek

2013. Január 07. 05:00, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kovács Árpád: Fontos, hogy ne a lemaradók világába tartozzunk

Kovács Árpád: Fontos, hogy ne a lemaradók világába tartozzunk

A mostani helyzetben a költségvetési eszközök arra elegendőek, hogy az egyensúlyt tartsák. Egyszerre kell azonban megoldani a stabilizálás és a dinamizálás szinte képtelen feladatát – mondta a Költségvetési Tanács elnöke a Kossuth Rádióban. Hozzátette: meg kell őriznünk magunkat arra az időre, amikor eldől, hogy az európai gazdaság skanzenvilág lesz vagy be tud tagozódni a világgazdaság folyamataiba.

Kovács Árpád, a Magyar Közgazdasági Társaság, valamint a Költségvetési Tanács elnöke a közrádióban hangsúlyozta: ebben az ellentétpárban az államadósságnak – nem önmagában a mértékének, hanem a törlesztésével járó terheknek – rendkívül meghatározó a szerepe. Ez a kiadás nagyjából akkora, mint a magyar nyugdíjrendszerre kifizetett összeg fele, a gyógyszerkassza költségeinek pedig négy-ötszöröse.

A törlesztéseknek ezt a hatalmas összegét akkor vonják ki, amikor szükség lenne rájuk, így kevesebb erő marad a növekedéssel összefüggő feladatokra, amiben a fogyasztásnak és a gazdaságélénkítésre fordítható eszközöknek jelentős szerepe van. Kovács Árpád hozzátette, nem tartja valószínűnek, hogy a kormány egy éven belül érzékelhető növekedést tud elindítani. Úgy véli, ha a fejlődést nem 0,6-0,9, hanem 2-3 százalék közzé tesszük, akkor ez távlati kérdés.

Meg kell őriznünk magunkat arra az időre, amikor eldől, hogy az európai gazdaság skanzenvilág lesz vagy be tud tagozódni a világgazdaság folyamataiba. Nem mindegy, hogy a híd melyik oldalán vagyunk, illetve az is elképzelhető, hogy Közép-Európa lesz maga a híd. Nagyon fontos, hogy ebbe a blokkba belekerüljünk, és ne a lemaradók világába tartozzunk – fogalmazott a Kossuth Rádió műsorában a Költségvetési Tanács elnöke.

Címkék: költségvetés

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Kármán András: bizalmat kapott Magyarország és a jelenlegi gazdaságpolitikai irány a három nagy hitelminősítőtől

Bizalmat kapott Magyarország és ezzel a jelenlegi költségvetési, gazdaságpolitikai irány is

2026. Június 07. 13:00, vasárnap | Belföld

Lannert Judit: az iskolai autonómia erősítésére és gyermekközpontú közoktatási irányításra van szükség

Az iskolai autonómia erősítésére, valamint főleg a gyermekközpontúságra és a kompetenciákra fókuszáló közoktatási irányítás létrehozására van szükség

2026. Június 07. 11:00, vasárnap | Belföld

Hegyi Zsolt: június 20-án indul a nyári főszezoni balatoni menetrend

Június 20-án indul, és a MÁV elektronikus rendszereiben hamarosan elérhető lesz a nyári főszezoni balatoni menetrend - jelentette be a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.