Városlista
2026. június 2, kedd - Anita, Kármen

Hírek

2015. Február 02. 19:10, hétfő | Belföld
Forrás: Könyvkultúra Magazin/Rácz András

Könyvtárpolitika az Iszlám Államban

Könyvtárpolitika az Iszlám Államban

Amikor a hónap elején Iszlám Állam fegyveresei betörtek a Moszuli Központi Könyvtárba, azzal a küldetéssel érkeztek, hogy elpusztítsanak egy ismerős ellenséget: az idegen, felforgató gondolatokat.

Most a helyiek attól tartanak, hogy a radikális fosztogatás nyomán megsemmisült a könyvtár értékes gyűjteménye.

Ezek a könyvek hűtlenségre buzdítanak!

A moszuli lakosok azt mesélik, hogy a szélsőségesek betörték az ajtót, amely védte az észak-iraki város tudásának legnagyobb tárházát, és a könyvtár állományából mintegy kétezer könyvet – köztük a gyermekkönyveket, versesköteteket, filozófiával, sporttal, az egészségüggyel, tudománnyal foglalkozó köteteket – hat teherautóval szállítottak el. A könyvtárban csak az iszlám szövegek maradhattak.

A többi? Folytatás…

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 02. 13:00, kedd | Belföld

Agrárközgazdasági Intézet: a tavaszi vetéssel az ország nagy részén végeztek május közepére

A tavaszi gabonafélék vetése az előirányzott terület 97,5 százalékán fejeződött be május 14-ig, kisebb arányban, mint egy éve.

2026. Június 02. 12:00, kedd | Belföld

Életveszélyes állapotban mentették ki a férfit az összeomlott épület romjai alól Székesfehérváron

Kimentették a férfit az összeomlott, bontás alatt lévő, négyemeletes ipari épület romjai alól Székesfehérváron, az állapota instabil, súlyos-életveszélyes -

2026. Június 02. 11:00, kedd | Belföld

Orbán Anita elsőként a holland külügyminisztert fogadta

Orbán Anita külügyminiszter a választás után elsőként holland partnerét, Tom Berendsent fogadta hivatalos látogatáson a Külügyminisztériumban hétfőn.