Hírek

2016. Május 21. 21:05, szombat | Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

KÖNNYEN GYŐZTEK PAVLOVICÉK

A vártnál jóval könnyebb győzelmet aratott a Vásárhelyi Kosársuli a MEAFC elleni helyosztó párharc első mérkőzésén.

A kék-sárgák jövő csütörtökön utaznak a Miskolci visszavágóra. Egyelőre úgy tűnik, hogy sok tétje már nem lesz az összecsapásnak, mivel Drahos Gáboréknak 33 pontos hátrányt kellene ledolgozniuk a 13. hely megszerzéséhez.

A Kosársuli kezdett jobban, ám Endrésszel nehezen bírtak a palánk alatt, így 4 perc után már a Miskolc vezetett 9-8-ra. Pavlovic ott folytatta, ahol a Honvéd ellen abbahagyta, a tripláját követően 22-14-nél időt kért a vendégek vezetőedzője, de ez csak arra volt elég, hogy 6 pontra zárkózzanak fel.

Tóth Tamás hármasaiaval lépett közelebb a MEAFC. (36-33) Mellette a kintről ritkán tüzelő Mócsai sem maradt adós egy jó dobással a hárompontos vonal mögül, sőt egy lepattanóból visszatett közelijét követően 11-re duzzadt az előny. Belelendültek a kék-sárgák, akik folytatták a rohanást, és ez meghozta a gyümölcsét: rövidesen 56-36-ot mutatott az eredményjelző.

A második félidő azonban szerényebb, 17 pontos differenciánál indult. Elég lassú tempóban zajlott a mérkőzés. Csak Kelemen Balázs és Rostás Gábor zsákolásai borzolták a hangulatot. (71-49) Dr. Elek András fiainak biztos vezetését semmi sem veszélyeztette a periódus végéig.

A zárójátékrészben két perc után már 91-62 volt az állás. Úgy tűnt, hogy a borsodiaak feladták a találkozót, míg a hódmezővásárhelyiek fél gőzzel is könnyen gyártották a pontotkat. Rostás, Pavlovic és Varga Dániel élt ekkor nagyon. A századik pontot Kelemen dobta mintegy 8 és fél méterről. Ezután lényegében nem változott semmi Vas Péterék 102-69-es győzelmet arattak.

Vásárhelyi Kosársuli - MEAFC 102-69 (27-21, 31-20, 23-19, 21-9)
NBI B csoport, alapszakasz XVII. forduló vezette: Praksch P., Radnóti M. és Kovács N..

Hódmezővásárhely, Hódtói Sportcsarnok, 150 néző.
Kosársuli: KELEMEN 12/6, Czibere 7/3, VAS 14/12, PAVLOVIC 19/3, VARGA D. 10,
csere: Wirth 2, VARGA Z. 9, MÓCSAI 12/3, ROSTÁS G. 15/3, Horváth 2.
Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: "Örülök, hogy ilyen jól zártuk a hazai mérkőzéseink sorát. MIndenki nagyon odatette magát, talán most játszottunk legjobban a szezonban."

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.