Városlista
2026. március 5, csütörtök - Adorján

Hírek

2015. November 02. 07:43, hétfő | Belföld
Forrás: MTI - fotó:illusztráció

Kissé drágulhatnak a borok idén

Kissé drágulhatnak a borok idén

A Magyar Szőlő- és Bortermelők Egyesületének elnöke szerint nőtt a szőlő felvásárlási ára, emiatt kis mértékű drágulásra kell számítani a borok piacán.

Kiss István az M1 aktuális csatorna esti műsorában azt mondta, tavaly a bor mennyisége az átlagtól jelentősen elmaradt, az idén viszont átlagos mennyiség mellett sokkal jobb lett a minőség a forró nyár miatt, ezért nőtt a szőlő felvásárlási ára.

Elmondása szerint nem kell nagy áremelkedésre számítani sem az alsó-, sem a középkategóriás borok piacán.

Kiss István beszélt még a borászatokat érintő szabályozások könnyítéséről is. Elmondása szerint a szőlő és a bor származási bizonyítványát már egyszerre ki lehet kérni, az ezer hektoliter alatt termelők pedig a jelentéseket egyszer kell, hogy leadják. Az ennél több bort termelők esetében elektronikus pincekönyvet írhatnak elő - tette hozzá.

Címkék: bor, drágul, szőlő

Ezek érdekelhetnek még

2026. Március 05. 11:00, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: Nem emelnek árat az oroszok

Magyarország garanciát kapott arra, hogy Oroszország a nemzetközi energiaválság ellenére változatlan áron szállítja le a hazánk ellátásához szükséges földgázt és kőolajat

2026. Március 05. 10:00, csütörtök | Belföld

Ismét az ATV-nek adott interjút Orbán Viktor

Nem lesz vita Magyar Péterrel, \"a Tisza Párt elnöke nem szuverén ember, az ukránok és a brüsszeliek tartják a markukba és ilyen emberrel nem vitázunk\".

2026. Március 05. 08:00, csütörtök | Belföld

Kapitány István: a magyar középvállalatokat, start-upokat fogjuk támogatni

A Tisza Párt az összeszerelő üzemek helyett a magyar középvállalatok és a start-upok támogatását helyezi a középpontba - mondta a párt gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője szerdán Kistarcsán.

2026. Március 05. 06:54, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter két ukrajnai magyar hadifogollyal tért haza Putyintól

A miniszter szerint nem kért cserébe semmit az orosz elnök.