Városlista
2025. június 8, vasárnap - Medárd

Hírek

2011. Július 03. 07:17, vasárnap | Belföld
Forrás: OrientPress

Kilakoltatások: 90 éves anya és rokkant gyereke kerülhet utcára

Kilakoltatások: 90 éves anya és rokkant gyereke kerülhet utcára

Keddig kapott határidőt a kiköltözésre egy székesfehérvári család, melynek legfiatalabb férfi tagja 90 éves édesanyját és 100 százalékban rokkant, teljesen mozgásképtelen, ágyhoz kötött testvérét ápolja. A kilakoltatási és árver

 

A székesfehérvári család fenntartója bankhitelt vett fel, ám a férfi később munkanélkülivé vált és nem tudta tovább fizetni a kölcsönt. Elárverezték lakásukat tényleges értékének a töredékéért, most pedig az utcára akarják tenni őket. Az Otthonvédők arra szólítják fel a hatóságokat, hogy lépjenek föl a nyilvánvaló embertelenséggel szemben, a maguk részéről pedig arra készülnek, hogy megvédjék a családot a kilakoltatástól- áll az MSZF közleményében. Az ügy apropóján a Magyar Szociális Fórum felhívja a lakosság figyelmét a kilakoltatással szembeni jogi lehetőségekre, melyeket - Damm Andrea ügyvéd munkája alapján- mindenki számára elérhetővé tett az mszfszk.hu és a hitelkarosultakert.hu honlapon, ,,Jogi mankó a kilakoltatás és az árverezés halasztásához' címmel.


Mint a nyílt levélből kiderül, a MSZF Szociális Kerekasztalát több ezren biztosították egyetértésükről azzal kapcsolatban, hogy a devizahitel hibás banki termék, ezért a szerződések jogilag kétségbe vonhatóak. A panaszosok többsége azt kifogásolja, hogy törlesztő részleteit minden realitástól elrugaszkodóan emelik, és a bankok figyelmen kívül hagyják a családok puszta megélhetését. A hitelezők nem hajlandók elszámolni a pénzzel.


A Kerekasztal hitelkárosultakkal foglalkozó szakmai tanácsa korábban úgy foglalt állást, hogy a devizahitel gyakorlata alapvető hiányosságban szenved, ezért egy vagy több általános keresetlevelet kell kidolgozni annak érdekében, hogy a károsultak jogorvoslatban részesülhessenek. A testület azt írta, hogy előrehaladott munkát végez ennek érdekében, és amint elkészült, tájékoztatni fogja a közvéleményt munkájának eredményéről - áll az MSZF szombati közleményében.

 

OrientPress Hírügynökség

Címkék: undefined

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld

Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől

Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.

2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld

Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap

Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.