Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2015. Május 31. 10:23, vasárnap | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

KIKAPOTT, DE BRONZ KÖZELBEN A KOSÁRSULI

KIKAPOTT, DE BRONZ KÖZELBEN A KOSÁRSULI

14 pontos vereséget szenvedett Salgótarjánban a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoport rájátszásának bronz párharcában.

Ha a kék-sárgák június 6-án szombaton hazai pályán ledolgozzák az első ütközetben összegyűjtött hátrányt, akkor a bronzérmet eldöntő összecsapást is a Hódtói Sportcsarnokban rendezhetik majd.

10-6-ra mentek el a hazaiak az elején, de Genal a három pontos vonalon túlról egyenlített, majd Vas és Gruda talált be. (11-15) A különbség a negyed végére ráadásul még tovább is nőtt. Gyorsan feljöttek a hazaiak, akik Pribics, Vuletics és a vásárhelyi nevelésű Schéda vezérletével 22-23-ra alakították az eredményt. Nem sokkal később pedig az irányító Szabó trojkáival, valamint egy 17-2-es rohanással már 6 ponttal vezettek, ami alig csökkent a nagyszünetre.

Vuletics remekelt a harmadik periódus elején, és ennek köszönhetően 10-zel lépett meg a Salgótarján. A vendégeknél Kosársulinál Rostás Imre próbálta tartani velük a lépést. (50-39) Vargáék a játékrész második felében sem tudtak mit kezdeni az addigra már 15 egységnél járó hazai centerrel. Czibere két kosarával 8-ra zárkóztak fel a kék-sárgák, ám a közelebb lépéshez Genal nagyszerű produkciója sem volt elég.

58-50 állt az eredményjelzőn az utolsó 10 perc előtt. Vejinovics vitte hátán a vásárhelyi alakulatot, Vejinovics hármasaival csak négy pont volt a két együttes között. 5 perccel a vége előtt azonban a Szabóék begyújtották a rakétákat, és megduplázták a differenciát. Cziberéék végül nem tudták tartani magukat, és 87-73-ra alulmaradtak. Az azonban már most látszik, hogy jövő szombaton a Hódtói Sportcsarnokban nehéz lesz ledolgozni hátrányukat, ami elengedhetetlen lenne ahhoz, hogy Hódmezővásárhelyen rendezzék a bronzérem sorsát eldöntő harmadik összecsapást.

Konecranes-Salgótarjáni KSE - Vásárhelyi Kosársuli SE 87-73 (15-23, 24-11, 19-16, 29-23)

NBI B rájátszás a harmadik helyért, Salgótarjáni Városi Sportcsarnok, 100 néző.

Vezette: Pozsonyi L., Sallai I. és Balogh Gy.

Kosársuli: Vejinovics 12/9, Czibere 12/3, Vas 7/3, GENAL 18/6, VARGA 10.

Csere: Gruda 9, Rostás I. 4, Mócsai -, Kelemen 1.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Ilyen sok hibával játszva örülhetünk, hogy csak ekkora lett a különbség!”

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld

Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa

Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.

2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld

Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra

Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.