Hírek

2015. Május 11. 12:10, hétfő | Helyi sport
Forrás: Martonosi János-sajtófőnök

KIKAPOTT A KOSÁRSULI

Sima vereséget szenvedett a Bonyhád otthonában a Vásárhelyi Kosársuli az NBI B csoportos kosárlabda bajnokság elődöntőjének első összecsapásán.

A kék-sárgák egy félidő alatt kis túlzással annyi pontot kaptam, mint máskor egy egész meccsen. Vejinovicsék jövő szombaton javíthatnak a Hódtóiban a két győzelméig tartó párharc második felvonásában.

7-3-ra húztak el a hazaiak rögtön az elején, és még percekig megmaradt a differencia. Az egyik oldalon Hegedűs, míg a másikon a rájátszásban szárnyaló Genal vitte a prímet. Majd Mócsai Varga beállása után fordítottak a kék-sárgák. A negyed végén viszont a bonyhádi hárompontosoknak köszönhetően ismét 30-21 állt az eredményjelzőn.

A második periódus elején sem álltak le Tömösváryék, akik rövid időn belül újabb négy egységet termeltek. Ezt az időszakot jól jellemezte, hogy Vasék 10 próbálkozásból mindössze 1 alkalommal találtak be, míg Illéssel nem tudtak mit kezdeni. (38-21) A különbség a nagyszünetre sem csökkent, sőt 17 pontra duzzadt.

Rögtön triplával kezdte a második félidőt a Bonyhád, amit ezúttal a remekelő Gébert süllyesztett el, ezt követően Czibere kettővel kontrázott. (56-42) Ezután pedig Varga Dániel percei következtek, Rostás Imre közelijével pedig már csak 10 volt a két együttes között. A felzárkózás azonban csak átmeneti volt, a vásárhelyiek nem tudtak mit kezdeni a Tolna megyeiek támadásaival.

80-55-nél indult a zárójátékrész, ami az első háromban megszokott forgatókönyv szerint zajlott, így a vendégeknek a tetemes hátrány kozmetikázására sem maradt esélye pláne nem a 28-ig jutó Jilling megfékezésére. A találkozó végül 102-70-nel zárult. Egy biztos, a Kosársulinak több kell a továbblépéshez, amiért először a párharc második mérkőzésén, május 16-án szombaton 18 órakor tehetnek a kosarasok a Hódtói Sportcsarnokban.

Metal-Work Bonyhádi KSE – Vásárhelyi Kosársuli 102-70 (30-21, 20-12, 30-22, 22-15)

NBI B csoportos rájátszás az 1-8. helyért. Bonyhádi Városi Sportcsarnok, néző.

Vezette: Rácz Zs., Praksch P. és Radnóti M.

Kosársuli: Vejinovics -, Czibere 9/6, Vas 2, Genal 14/6, Gruda 6.Csere: Mócsai 4, Nyilas 8/6, Varga 15, Rostás I. 10, Kelemen 2.

Edző: dr. Elek András és Utasi Gábor

Dr. Elek András: „Gratulálok ellenfelünk szenzációs produkciójához, és a fantasztikus bonyhádi közönségnek is!”

Ezek érdekelhetnek még

2024. Április 27. 12:16, szombat | PR

Az év felelős foglalkoztatója a Jánosik Kft.

Év felelős foglalkoztatója díjat nyert a Jánosik és Társai Kft. a nagyvállalati kategóriában.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Életmód

Erdősítés: Cél, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka legyen erdős terület

A kormány célja, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka erdővel, fával borított terület legyen - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára pénteken a Csongrád-Csanád vármegyei Dócon.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Kék hírek

Székkel támadt tanárára egy diák, vádat emeltek ellene

A 9. osztályos tanulók a tanórán székkel támadt tanárára az egyik szolnoki iskolában - tudatta a főügyészség helyettes sajtószóvivője pénteken közleményben az MTI-vel.

2024. Április 27. 06:00, szombat | Belföld