Hírek

2016. November 07. 14:31, hétfő | Helyi sport
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

KIJÖTT AZ OSZTÁLYKÜLÖNBSÉG

Könnyed győzelmet aratva lépett tovább a Hepp Ferenc Emlékkupában a Vásárhelyi Kosársuli.

A kék-sárgák ezúttal az NBB II-es Kozármisleny otthonában diadalmaskodtak, és jutottak be a legjobb 16 közé. Jövő szombaton nehezebb ellenfél vár Vas Péterékre, akik akkor a közvetlen rivális Budapesti Honvédot fogadják a bajnokságban.

A mérkőzés első félidejében meglepően jól tartották magukat a kozármislenyiek. A Második félidőre azonban egyértelművé vált, hogy miért van osztálykülönbség a két együttes között. Pontjaival Szabó Péter, Rostás Imre és Nemes Péter tűnt ki leginkább, de Utasi Gábor legénységéből mindenki betalált a találkozón, amit végül nagy fölénnyel nyertek meg. A siker valamelyest orvosolhatja az egy hete Debrecenben elszenvedett vereséget, amit teljesen csak az feletetne el a Kosársuli játékosaival, ha november 12-én szombaton este legyőznék a harmadik helyezett Honvédot a Hódtói Sportcsarnokban.

Kozármisleny-Petőfi SE - Vásárhelyi Kosársuli SE 62-108 (21-30, 16-23, 14-27, 11-28)
Hepp-kupa mérkőzés.

Vezette: Gerencsér György, Fieischmann Krisztián
Kozármisleny Sportcsarnok 30 néző.
Kosársuli: SZABÓ 21/9, Kelemen 10/6, PAVLOVICS 12, Vas 8/6, NEMES 16/6.
Csere: ROSTÁS I. 14, Rostás G. 6, Kis Molnár 4, Béres 8/3, Varga 9/3.
Edző: Utasi Gábor

Utasi Gábor: “Hoztuk a kötelező győzelmet. Az első félidőben akadozott a védekezés, sok könnyű kosarat engedtünk ellenfelüknek. A második játékrészben azt játszottuk amit tud a csapat és ez eredményezte a negyven pont feletti különbséget. Bízom benne hogy a hétvégén már Momir Genallal kiegészülve hasonló jó játékkal örvendeztetjük még közönségünk. Gratulálok a csapatnak! ”