Városlista
2026. január 17, szombat - Antal

Hírek

2013. Február 19. 05:00, kedd | Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Kezelje természetes úton gyermeke betegségét

Kezelje természetes úton gyermeke betegségét

A gyerekek gyakran megbetegszenek, évente 6-8-szor fáznak meg, s emellett számos más betegség érheti őket. Sokan használnak alternatív, természetes gyógynövényeket kezelésükre gyógyszerek helyett. Ezek azonban inkább megelőzésre, a fertőzések kivédésére alkalmasak, különösen a tanév kezdetén fontos használatuk - írja a Fox News cikke.

A tanév kezdetén, utazáskor és ünnepek alatt gyakoribbak a megbetegedések a gyerekek körében. A szakértők összegyűjtöttek néhány olyan természetes gyógymódot, amelyek enyhítik gyermeke tüneteit és gyorsíthatják a felépülést. Azonban ne feledje, mielőtt bármilyen természetes gyógymódot alkalmazna gyógyszer helyett, egyeztessen a gyermekorvossal. Ugyanis csakúgy, mint a gyógyszerek esetében, itt is fennáll a mellékhatások veszélye.

A megfázás tüneteinek enyhítésében segít a dél-afrikai növény, az umcka, amely mentolos ízének köszönhetően segít felszabadítani a légutakat, valamint csökkenteni a torokfájást. A gyömbérből készült tea szintén jó természetes gyógymód.

A köhögés csillapításában segít a vadcseresznye, a gyöngymenta, az izsóp és az eukaliptusz szirup keveréke.

Az oscillo az egyik legelterjedtebb és legszélesebb körben használt alapanyag az influenza tüneteinek enyhítésére.

A láz aggasztó lehet, de mivel a baktériumokat elpusztítja, ezért egyben jó is, azt jelzi, hogy a szervezet felvette a küzdelmet a vírussal szemben. A citromfű, a cickafark és a gyöngymenta segíthet a láz csökkentésében. Ugyanakkor ne feledje, mindenről egyeztessen a gyermekorvossal!

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 16. 07:11, péntek | Életmód

Agrometeorológia: kedvező a hó a növények számára

A hó nagyon kedvező, védi a növényeket a fagykártól, és olvadáskor a nedvesség lassan a talajba szivárog - írta a HungaroMet Zrt. csütörtöki agrometeorológiai elemzésében.

2026. Január 16. 07:09, péntek | Életmód

Maruzsa Zoltán: lesz tanár, lesz jövő

Rég nem látott létszámokkal dübörögnek a pedagógusképző felsőoktatási intézmények, lesz tehát tanár, lesz tehát jövő

2026. Január 14. 07:17, szerda | Életmód

A Forum Romanumon megnyitják egy ókori villa épségben megmaradt termeit

Megnyitják a látogatók előtt a falait díszítő griffmadarakról elnevezett, a Krisztus előtti második századra datált villát a Forum Romanumhoz tartozó Palatinus-dombon - jelentették be kedden Rómában.