Hírek
2011. December 15. 06:51, csütörtök |
Sport
Forrás: mno.hu/MTI
Két évre börtönbe vonulhat a Forma–1-es pilóta
Kétesztendős börtönbüntetést szabott ki egy finn bíróság Jyrki Jarvilehto volt Forma–1-es pilótára, aki erősen italos állapotban halálos balesetet okozott.
A 45 éves Ja:rvilehto, aki JJ Lehto néven versenyzett az F1-ben, tavaly júniusban, Ekenas környékén egy sportmotorcsónakkal mintegy 80 km-rel száguldott egy olyan szűk csatornában, ahol a megengedett sebesség mindössze 5 km/óra volt. Az ámokfutás során a jármű egy hídoszlopnak csapódott és a vele utazó barátja a baleset következtében életét vesztette. Lehto, aki jelentős mennyiségű alkoholt fogyasztott a vízre szállás előtt, azzal védekezett, hogy a motorcsónakot nem ő, hanem a társa vezette. A per során azonban bizonyítást nyert: a sérülések arra utalnak, hogy az áldozat volt az útitárs.
JJ Lehto 1989 és 1994 között versenyzett az autósport elitkategóriájában, legjobb eredményét egy Dallara Judd volánja mögött érte el, a San Marinó-i GP-n a harmadik helyen intették le. Később a Le Mans-i 24 órás megbízhatósági versenyen indult, amelyen két alkalommal (1995, 2005) győzött egy-egy McLaren, illetve Audi gépkocsival.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Január 05. 06:56, hétfő | Sport
Varga Barnabás vasárnap megérkezett az AEK Athénhoz
Varga Barnabás válogatott labdarúgó vasárnap este megérkezett Görögországba az AEK Athén csapatához.
2026. Január 04. 09:25, vasárnap | Sport
Darts-vb - Littler megvédte a címét
A címvédő angol Luke Littler nyerte a Londonban rendezett darts-világbajnokságot, mivel a szombati döntőben 7-1-re legyőzte a holland Gian van Veent.
