Hírek
2011. Szeptember 11. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: OrientPress
Két cégre bonthatják a MÁV-ot
Nyilvánosságra került a vasúttársaság átalakításáról készült tanulmány.
Amely szerint önálló céggé válhat a pályavasutat működtető szervezet, a személyszállító MÁV-Startba pedig beolvasztanák a mozdonyokat és a vagonokat üzemeltető-karbantartó leánycégeket - írja a Magyar Nemzet. A vasúti pályahálózat-működtető tevékenységet szervezeti szempontból el kell különíteni a vasúti szolgáltatást nyújtó szervezetektől a Széll Kálmán-terv, az Európai Unió előírásai, valamint nemzetközi jogszabályok alapján. A Magyar Nemzet információi szerint ezt tartalmazza az a tanulmány, amelyet független szakértők alkottak a Budapesti és Pest Megyei Mérnöki Kamara elnökének felkérésére.
A javaslat szerint meg kell szüntetni a MÁV Zrt. 'holding/konszern jellegű' felépítését, és ehelyett két nagy egységet kell felállítani. Így a pályavasút, amely ma a MÁV Infrastruktúra Zrt. néven ismert, mind pénzügyi, mind szervezeti és irányítási szinten önállóvá válna valamennyi vasúti személyszállítási, árufuvarozási és vontatási szolgáltatást nyújtó társaságtól. A másik cég a jelenlegi személyszállító vasútra, a MÁV-Start Zrt.-re épülne, kiegészítve a járműveket biztosító, illetve karbantartó leányvállalatokkal.
OrientPress Hírügynökség
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 22. 06:50, hétfő | Belföld
Ma ismertetik a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és Védelmi Hivatalra vonatkozó javaslatot
2026. Június 21. 16:00, vasárnap | Belföld
MÁV: Elindult a nyári főszezoni menetrend
Kétszer annyi vonat közlekedik a Balatonhoz június 20-án induló nyári főszezonban mint eddig, az ülőhelyek száma pedig megháromszorozódik a nyári csúcsforgalomban
2026. Június 21. 14:00, vasárnap | Belföld
Sulyok Tamás jelezte, hogy jogi eszközök alkalmazásával is ellenáll az eltávolítását célzó erőfeszítéseknek
2026. Június 21. 11:00, vasárnap | Belföld
Hegedűs Zsolt: a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
Elkészült, a jövő héten publikálják az orvosok közösségi médiahasználatának és nyilvános online egészségügyi kommunikációjának etikai szempontjairól szóló állásfoglalást
