Városlista
2026. április 3, péntek - Buda, Richárd

Hírek

2024. Március 12. 09:43, kedd | Kék hírek
Forrás: NAV

Két bangladesi férfit találtak egy autó kibővített alvázában az M1-esen

Két bangladesi férfit találtak egy autó kibővített alvázában az M1-esen

Két bangladesi férfit találtak a pénzügyőrök egy román sofőr bolgár honosságú járművének kibővített alvázában az M1-es autópályán, Concó pihenőhelyen

- közölte a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) kedden az MTI-vel.

Azt írták, az instabil ülések és az eltérő színű autókárpit keltette fel a pénzügyőrök figyelmét.

A tájékoztatás szerint az épített alváz alá egy kétméteres fém kalodát hegesztettek, amely szinte a földet súrolta. A járőrök kivették az autó üléseit, ami alól előkerült az üreg bejárata, ahol két férfi feküdt összepréselve. A NAV munkatársai a sofőrt az utasaival együtt átadták a Komárom-Esztergom Vármegyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak.

A magukat bangladesi állampolgárnak valló férfiak a rendőri intézkedéskor magyarországi tartózkodásuk jogszerűségét nem tudták hitelt érdemlően igazolni, ezért velük szemben a hatályos magyar jogszabályoknak megfelelően jártak el, az embercsempész ellen büntetőeljárást indítottak - olvasható a közleményben.

Fotó: NAV

Címkék: embercsempész, NAV

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 03. 12:00, péntek | Kék hírek

Letartóztatták a férfit, aki megölte a feleségét Győrben

A Győri Járásbíróság elrendelte annak a férfinak a letartóztatását, aki megölte a feleségét Győrben szerda reggel - tudatta a járásbíróság döntését a Győri Törvényszék csütörtökön az MTI-vel.

2026. Március 30. 12:00, hétfő | Kék hírek

Évtizedekkel ezelőtt ellopott grafika került elő

A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda (KR NNI) a napokban adta vissza a műalkotást a Balatoni Múzeumnak.

2026. Március 28. 10:22, szombat | Kék hírek

Ajánljon ön is helyszínt a 2026-os Speedmaratonhoz!

A rendőrség 24 órás sebességellenőrzést tart a lakosság által javasolt helyszíneken.

2026. Március 26. 14:00, csütörtök | Kék hírek

NAV: indul a húsvéti ellenőrzési akció

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) megkezdi húsvéti ellenőrzés-sorozatát: a hivatal kiemelten vizsgálja a zöldséget, gyümölcsöt, húst és tojást árusítókat - közölte az MTI-vel szerdán a hivatal.