Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2011. Szeptember 28. 07:41, szerda | Belföld
Forrás: OrientPress

Kávéval megelőzhető a depresszió?

Kávéval megelőzhető a depresszió?

Friss kutatások szerint rendszeres kávéfogyasztással csökkenthető a depresszió kialakulásának esélye.

A tudósok megfigyelései szerint ugyanis azok a nők, akik napi két csészénél többet fogyasztanak el az italból, kevésbé hajlamosak a mentális problémára.

Egyelőre a kutatók előtt sem teljesen világos, hogy mi lehet az oka annak, hogy a kávéfogyasztás csökkenti a depresszió kialakulásának esélyét. Többen arra gyanakodnak, hogy a koffein megváltoztat egyes kémiai folyamatokat az agyban - a koffeinmentes kávé ugyanis nem bír ezzel a jótékony hatással - írja az Archives of Internal Medicine.

A tanulmányban összesen 50 000 amerikai ápolónő vett részt, közülük 2600-nál alakult ki depresszió a vizsgálatok ideje alatt. A megfigyelések szerint legkevésbé azok voltak hajlamosak a mentális problémára, akik minden nap kettőnél több csésze kávét ittak meg. Akik koffeinmentes kávét ittak, vagy megelégedtek egyetlen csészével, azoknál nem volt megfigyelhető a jótékony hatás.

A felmérések szerint 2-3 csésze fekete ital 15 százalékkal, 4 csésze kávé pedig már 20 százalékkal csökkentheti a depresszió kockázatát. A kávézással azonban sajnos sok egyéb rossz szokás is szorosan összekapcsolódik: ezek a nők gyakran dohányoznak, rendszeresen fogyasztanak alkoholt, és hajlamosabbak a magas vérnyomásra is.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.