Hírek
2018. Június 29. 11:35, péntek |
Helyi
Forrás: MÁV Magyar Államvasutak Zrt. KOMMUNIKÁCIÓS IGAZGATÓSÁG
Karbantartási és korszerűsítési munkákra kötött szerződést a MÁV-START és a Dunakeszi Járműjavító

A MÁV-START Zrt. 28 hónapra szóló szerződést kötött a Dunakeszi Járműjavító Kft.-vel.
A szerződést a vasúttársaság által üzemeltetett, több száz vasúti személyszállító jármű fővizsgáinak, korszerűsítési munkáinak, futó- és balesetes javításainak elvégzésére kötötték.
Az együttműködéstől a szolgáltatási színvonal, és ezáltal az utasok elégedettségének további javulását, valamint az utasszám további emelkedését várja a vasúttársaság.
A karbantartás a járművek üzemeltetése és a – megújult belső kialakítású, kerékpárszállító résszel kiegészített, dizájnosabb személykocsiknak köszönhetően – komfortosabbá tett utazás szempontjából egyaránt fontos. Az utasbiztonságot és a komfortot növelő átalakításokat is érdemes a fővizsgálat keretében megvalósítani, hiszen a járműveket ilyenkor eleve szétszerelik, így – bár növekszik az átfutási idő – sokkal egyszerűbb együtt elvégezni a szükséges munkákat.
A szerződésnek köszönhetően a MÁV-START tevékenysége könnyebben tervezhetővé vált; a vasúttársaság számára biztonságot nyújt, hogy a szerződésben szereplő vasúti személyszállító járművek fővizsgálatát képzett szakembergárda végzi el, határidőre és kifogástalan minőségben.
A megállapodás mintegy 19,5 milliárd forint értékben, 2020 végéig garantálja Dunakeszin a javítói kapacitás lekötését és a folyamatos árbevételt. A cégnél a munkaterhelés biztosításával sikerült megfékezni a 2015-ig tartó munkaerőfogyást, azóta a dolgozói létszám 45% fölötti mértékben, több mint 150 fővel emelkedett. A növekedés elsősorban a fizikai dolgozók létszámában figyelhető meg, ma már több mint 500-an dolgoznak a járműjavítónál, és – az újabb nagy értékű és magas presztízst jelentő szerződéseknek köszönhetően – további bővülés várható. A magas színvonal folyamatos biztosításához a bérek jelentős emelésére is szükség volt: hároméves (2017-től 2019-ig tartó) megállapodás keretében 30%-kal emelkednek a bérek, ezt a gyár saját bevételeiből, állami források biztosítása nélkül termelte ki. A cég a korábbi veszteséges vagy stagnáló gazdálkodás után, 2017-ben már közel 60 millió forint nyereséget ért el, jelentősen növekvő megrendelésállomány mellett; a további kilátások még kedvezőbbek.
A MÁV-START Zrt. és a Dunakeszi Járműjavító Kft. folyamatosan erősödő, stratégiai partneri kapcsolata a jövőben tovább szélesedhet; a két társaság az együttműködés egyéb formáit is keresi.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Március 19. 07:58, szerda | Helyi
Erdő Péter kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által meggyilkolt vértanú pap boldoggá avatását
Erdő Péter bíboros, esztergom-budapesti érsek kezdeményezte Ervin Gábor, a nyilasok által 1944-ben meggyilkolt katolikus pap, embermentő boldoggá avatását vértanúság címén.
2025. Június 07. 09:41, szombat | Belföld
Szijjártó Péter: továbbra is biztosított az energiaszállítás Oroszország felől
Európa folyamatos energiaválságokkal néz szembe, Magyarországon azonban továbbra is biztosított az ellátás, hiszen akadálytalan a tranzit Oroszország felől - közölte pénteken Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Életmód
Pünkösd - A szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények
A Szentlélek eljövetelét ünneplik vasárnap a keresztények. A húsvét után ötven nappal tartott pünkösd - a húsvét és a karácsony mellett - a harmadik legnagyobb keresztény ünnep, neve a görög pentékoszté (ötven) szóból ered.
2025. Június 07. 09:40, szombat | Belföld
Hőség - Magas középhőmérsékletre figyelmeztet a meteorológiai szolgálat szombaton és vasárnap
Szombaton és vasárnap is 27 Celsius-fok fölé emelkedhet a napi középhőmérséklet az ország egy részén - derül ki a HungaroMet Zrt. az pénteki veszélyjelzéseiből.