Városlista
2026. augusztus 7, péntek - Ibolya

Hírek

2012. December 15. 05:00, szombat | Belföld
Forrás: OrientPress Hírügynökség

Karácsony előtt is népszerűtlenek a hitelek

Karácsony előtt is népszerűtlenek a hitelek

Az ügyfelek óvatossága miatt az év utolsó két hónapjában sem fut fel az áruhitelezés, mint ahogy a személyi kölcsönök havi új kihelyezése is 6-8 milliárd forinton ragad - írja a Világgazdaság. Októberben alig több mint 40 milliárd forintot tett ki a háztartásoknál lévő áruvásárlási hitelek állománya, ami csaknem 20 százalékkal alacsonyabb az előző évinél – ez derül ki a Magyar Nemzeti Bank adataiból.

A szolgáltatók szerint elég gyenge karácsonyi szezon várható, hiszen a válság előtti években általában már októberben érezhetően növekedni kezdett az új kihelyezések állománya.Az óvatos várakozásokat indokolják a szolgáltatók közelmúltban megjelent felméréseinek eredményei is. A londoni tőzsdén jegyzett International Personal Finance – a magyarországi Provident anyacége – hat országra kiterjedő felmérése szerint a magyarok négyötöde aggódik amiatt, hogy a közeljövőben emelkednek megélhetési költségei. Emellett a hazai háztartások 41 százaléka gondolja azt, hogy romlik majd anyagi helyzete, és csak 24 százalék bízik a javulásban. Hasonló eredményre jutott a Cofidis felmérése is, amely szerint a lakosság nem akar nagyobb összegű beruházásokra költeni, és még a közeli karácsony sem dobta meg a vásárlási kedvet.

A jegybank adatai szerint egyébként a karácsonyi időszakban meghatározó egyéb fogyasztási hiteleknél sem sokkal jobb a helyzet. A személyi kölcsönök, a gépjárműhitelek, a szabad felhasználású jelzáloghitelek és a folyószámlakölcsönök közül csak az utóbbiak állománya tudott növekedni az októberig tartó egy év alatt. Ám a folyószámlahitelek állománynövekedését nem elsősorban a háztartások beruházásainak felfutása, inkább a napi kiadások hitelből történő finanszírozása magyarázza.

Címkék: hitel

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.

2026. Augusztus 07. 06:00, péntek | Belföld

Magyar Péter: mától nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre

Péntektől nincs szükség az önkéntes fogyasztáscsökkentésre - jelentette be a miniszterelnök csütörtök este a Facebook-oldalán.