Városlista
2026. január 29, csütörtök - Adél

Hírek

2012. Május 04. 07:09, péntek | Külföld
Forrás: mno / MTI

Kadhafi pénzelte Sarkozyt?

Kadhafi pénzelte Sarkozyt?

A Tunéziában őrizetben lévő Bagdadi Mahmúdi volt líbiai kormányfő állította, hogy Moammer Kadhafi volt líbiai vezető finanszírozta Nicolas Sarkozy francia elnökjelölt 2007-es kampányát – közölték Tuniszban az ügyvédei.

„Moammer Kadhafi, a rendszere és a vele dolgozó vezetők finanszírozták Sarkozy választási kampányát 2007-ben” – jelentette ki újságírók előtt Besir Eszid ügyvéd, mintegy 50 millió eurós összeget emlegetve.

Az ügyvéd szerint a volt líbiai kormányfő azt mondta, hogy „az üzletet Músza Kúsza (a külföldi felderítés volt főnöke) kötötte meg Kadhafi utasítására, és fogadkozott, hogy léteznek dokumentumok, amelyek a tranzakciót bizonyítják”.

A Mediapart francia hírportál szombaton tett közzé egy volt líbiai főhivatalnoknak tulajdonított dokumentumot, amely szerint Tripoli beleegyezett, hogy 50 millió euró értékben finanszírozza Nicolas Sarkozy 2007-es kampányát. A líbiai Átmeneti Nemzeti Tanács (ÁNT) szerdán úgy vélte, hogy a dokumentum „hamisítványnak tűnik”.

A francia köztársasági elnök hétfőn kijelentette, hogy beperelte a Mediapartot a szerinte hazug dokumentum miatt. A párizsi ügyészség előzetes nyomozást indított „megtévesztés” és „álhírek közlése" gyanújával.

MTI / mno

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 28. 07:40, szerda | Külföld

Robert Fico: Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást

Robert Fico szerint Szlovákiának el kellene utasítania a Béketanácsba kapott meghívást - a szlovák miniszterelnök ennek a nézetének Pozsonyban tartott sajtótájékoztatóján adott hangot kedden.

2026. Január 27. 07:36, kedd | Külföld

Teherforgalmi határátkelőket zártak le balkáni fuvarozók az EES bevezetése miatt

osznia-Hercegovina, Szerbia, Montenegró és Észak-Macedónia fuvarozói hétfő délben blokád alá vonták az Európai Unióval közös teherforgalmi határátkelőhelyeket - közölték az érintett szakmai szervezetek.

2026. Január 26. 07:04, hétfő | Külföld

Forrnak az indulatok az USA-ban, miután lelőttek egy tüntetőt

Alapos vizsgálatot ígért Kristi Noem amerikai belbiztonsági miniszter vasárnap, miután egy nappal korábban egy határőrségi ügynök dulakodás után lelőtt egy tüntetőt, aki a feltételezés szerint fegyverrel fenyegetőzött.