Hírek
2017. November 14. 05:00, kedd |
Belföld
Forrás: mti
Jövő évtől egységes módszertan alapján mérik a rádiók hallgatottságát
A jövő év elejétől már elérhetők lesznek az egységes módszertan alapján készült rádiós hallgatottságmérési adatok a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) honlapján - tájékoztatta az NMHH közleményben az MTI-t.
Az NMHH szerdán lezárult közbeszerzési pályázatának eredményeként a hazai rádiószektorban a következő három évre egységes és átlátható mérési módszertan alapján elkezdődnek a rádiós hallgatottsági mérések és kutatások - tartalmazza a közlemény.
Mint írják, a rádiós piac szereplőivel lefolytatott szakmai egyeztetésen kialakított egységes módszertan szerint ezentúl országosan, valamint budapesti és helyi szinten a rádiók hallgatottságmérését a pályázatnyertes M-Meter Kutató és Elemző Kft. és a Kantar Hoffmann Kft. konzorciuma fogja elvégezni.
A hatóság a nyilvánosság megfelelő tájékoztatása érdekében a hallgatottságmérés periodicitásához igazodóan havonta, negyedévente és félévente a felmérés alapadatairól, eredményeiről összefoglalókat készít és azokat közzéteszi a saját honlapján; az összefoglalók bárki számára ingyen elérhetők.
Ugyanakkor a felmérések részletes eredményei a hatóság elektronikus felületein csak a hazai rádiós médiaszolgáltatók számára, illetve azok számára lesznek elérhetőek, akik az NMHH-nál nyilvántartásba vett médiaszolgáltatóval médiaügynökségi vagy médiaértékesítési szerződéssel rendelkeznek.
Azok a rádiók, amelyek nyilatkozatban hozzájárulnak adataik publikálásához, hozzáférhetnek a többi mért szolgáltató adataihoz is. Akik viszont ezt nem teszik meg, kizárólag a saját adataik megismerésére lesznek jogosultak - hangsúlyozzák.
Az NMHH a kutatás sikere érdekében telefonos és online ügyfélszolgálatot is működtet majd munkanapokon 9 és 17 óra között, amely a mért rádiós médiaszolgáltatók és az egyéb felhasználók rendelkezésére áll - tartalmazza a közlemény.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Június 28. 19:03, vasárnap | Belföld
Hőség - Magyar Péter: a kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől
A kormány a közszférában otthoni munkavégzést rendel el hétfőtől, és erre kér minden munkáltatót - közölte Magyar Péter miniszterelnök a Facebook-oldalán vasárnap délután.
2026. Június 28. 16:42, vasárnap | Belföld
Július 1-től lép hatályba a 3 eurós uniós vámszabály
Július 1-jétől Magyarországon is érvényesek az új uniós vámszabályok: az EU-n kívüli webáruházból rendelt, 150 euró alatti értékű csomagokban lévő áruféleségek után 3 eurós vámot kell fizetni
2026. Június 28. 11:49, vasárnap | Belföld
Kapitány István: Magyarország részese az európai energiatárolásról szóló megállapodásnak
Magyarország részesévé vált annak a háromoldalú megállapodásnak, amely 22 uniós tagállam, több európai uniós intézmény és iparági szereplők részvételével jött létre az energiatárolás európai kiépítésének felgyorsítására
2026. Június 27. 14:00, szombat | Belföld
Magyar Péter: Magyarországon kiemelkedően magas az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
Magyarországon kiemelkedően magas, 70-75 százalék körüli az eurózónához való csatlakozás támogatottsága
