Hírek
2012. Augusztus 04. 05:00, szombat |
Életmód
Forrás: OrientPress Hírügynökség
Jót tesz az egészségnek a takarítás
Kétségtelen, hogy a takarítás az egyik legrosszabb házimunka. Egy új tanulmány azonban rámutatott, hogy a házimunka - takarítás, mosogatás, vasalás, főzés - számos jótékony egészségügyi hatással bír, többek között csökkenti az Alzheimer kialakulásának kockázatát - írja a care2.com.
A takarítás ráadásul fizikai munkát igényel, ami akár egy edzésnek is betudható, így segít megszabadulni a felesleges kilóktól. Egy óra takarítás során 205 kalóriát éget el a szervezet - olvasható a tanulmányban.
A stressz leküzdésében is szerepet játszik a házimunka. Kutatók rámutattak, hogy 20 százalékkal csökkenti az idegeskedés szintjét az otthoni elfoglaltság. A tisztaság emellett csökkenti vagy teljesen megszüntetheti az allergiás tüneteket, a takarítás továbbá javítja a koncentrációs képességet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. November 19. 07:31, szerda | Életmód
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája
Nyírségi fenyőfa lesz az ország karácsonyfája - közölte az Országgyűlés Sajtóirodája kedden az MTI-vel.
2025. November 18. 07:22, kedd | Életmód
A világ legjobb digitális projektjei között díjazták a Néprajzi Múzeum digitális fejlesztéseit
2025. November 17. 07:33, hétfő | Életmód
A Földindulás kapta a legjobb drámai film díját Franciaországban
A legjobb drámai film díját nyerte el Pozsgai Zsolt Földindulás (Landlside) című filmje a franciaországi Reims városában, a Red Movie Awards kiemelt európai filmfesztiválon
