Városlista
2026. április 16, csütörtök - Csongor

Hírek

2011. Június 30. 14:13, csütörtök | Külföld
Forrás: OrientPress

Jön a szigor Portugáliában is

Jön a szigor Portugáliában is

Rendkívül szigorú intézkedéseket előrevetítő kormányprogramról kezd ma vitát a portugál parlament. A Pedro Passos Coelho vezette jobbközép–konzervatív koalíció nagy ívű privatizációs programot, komoly takarékoskodást és extra ad

 

A bevételek növelése érdekében el kívánják adni a nemzeti légitársaság, a TAP 100 százalékát, de az állami vízműveket, valamint a közszolgálati televízió, az RTP egyik csatornáját is piacra dobják. Magánkézbe kerülhetnek egyes vasútvonalak, miközben leállítják a Lisszabont és Madridot összekötő gyorsvasút építését és az új lisszaboni repülőtér is süllyesztőbe kerülhet egy időre. Többet kell majd fizetni az egyes állami szolgáltatásokért is, így például az egészségügyben vagy a közösségi közlekedésben magasabb díjakkal kell számolniuk a Portugáloknak. A kormány az adóbevételek jelentős növekedésével számol. Ennek érdekében egyrészt a normál, 23 százalékos áfakulccsal fognak adózni a jelenlegi kedvezményes körbe tartozó termékek, ugyanakkor megnövekedhet a vagyonadó. Passos Coelho a munkanap-áthelyezések gyakorlatát is visszaszorítaná, mondván, hogy a többnapos ünnepek túl nagy kiesést jelentenek a termelésben.

OrientPress Hírügynökség

Címkék: portugália

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 16. 17:00, csütörtök | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: nagyon közel van a konfliktus vége

Donald Trump szerint \"nagyon közel\" van, hogy lezáruljon az iráni konfliktus - az amerikai elnök erről a Fox Business gazdasági televíziónak adott, szerdán sugárzott interjúban beszélt.

2026. Április 15. 14:00, szerda | Külföld

Iráni konfliktus - Donald Trump: újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a következő két nap folyamán

Donald Trump szerint újabb tárgyalások lehetnek Iránnal a \"következő két nap folyamán\" - az amerikai elnök kedden egy amerikai újságnak adott interjúban beszélt az iráni konfliktus fejleményeiről.

2026. Április 15. 11:00, szerda | Külföld

Zelenszkij: április végéig befejezik a Barátság kőolajvezeték javítását

Április végéig befejezik az ukrán szakemberek az orosz támadásban megrongálódott Barátság kőolajvezeték javítását

2026. Április 15. 10:00, szerda | Külföld

Alekszandr Lihacsov: a Roszatom kész alátámasztani Paks-2 beruházás hatékonyságát

A Roszatom kész alátámasztani a Paks-2 projekt hatékonyságát, az ár és egyéb paraméterek indokoltságát