Hírek
2012. Január 11. 07:57, szerda |
Belföld
Forrás: mno.hu/MTI
Jelentős változások jöhetnek az orvostudományban
A laboratóriumokból a klinikákra kerülhetnek a DNS-elemző készülékek, miután piacra dobják az első olyan berendezést, amellyel ezer dollárból (245 ezer forint) elkészül egy ember teljes genomjának leírása.
Az amerikai Ion Torrent cég, amely a guilfordi (Connecticut) székhelyű Life Technologies vállalat egyik részlege, kedden jelentette be, hogy legújabb genomszekvenáló gépe ezerszer gyorsabb a jelenleg alkalmazott technológiánál. A készülék nem foglal el több helyet, mint egy szokványos irodai nyomtató, és egyetlen nap alatt elemez egy teljes genomot. Szakemberek szerint az új szekvenálógép jelentős változásokat hozhat az orvostudományban.
Az Ion Proton Sequencer elnevezésű DNS-szekvenáló ára 100-150 ezer dollár között lesz, míg a hasonló berendezésekért jelenleg 750 ezer dollárt kérnek. Egy teljes genom leírásához szükséges chip és a vegyszerek ára nem haladja meg az ezer dollárt. A cég első ügyfelei között üdvözölheti a Baylor és a Yale orvosi egyetemeket, valamint a Broad Intézetet.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Február 14. 08:15, szombat | Belföld
Több ezren vettek részt a XXVI. Doni Hősök Emléktúrán
A XXVI. Doni Hősök Emléktúrán összesen 3624 ember vett részt, köztük 918 diák, katonai képzéssben tanuló kadét, illetve valamely civil társadalmi szervezet tagja volt -
2026. Február 14. 08:11, szombat | Belföld
Donald Tuskkal találkozott Magyar Péter
Magyar Péter közölte: a megbeszélésen egyetértettek abban, hogy Magyarországnak és Lengyelországnak is mindent meg kell tennie az orosz–ukrán háború mielőbbi békés lezárásának elősegítéséért.
