Városlista
2026. április 9, csütörtök - Erhard

Hírek

2017. Szeptember 29. 05:00, péntek | Belföld
Forrás: mti

Járókeretes nőt fosztott ki vasárnap, négy év fegyházat kapott csütörtökön

Járókeretes nőt fosztott ki vasárnap, négy év fegyházat kapott csütörtökön

Gyorsított eljárásban négy év fegyházra ítélt a Pesti Központi Kerületi Bíróság (PKKB) egy férfit, aki egy járókerettel közlekedő 82 éves nőtől elvette az értékeit vasárnap Budapesten.

A Fővárosi Főügyészség csütörtöki, az MTI-hez eljuttatott közleménye szerint a 49 éves férfi az Október 6. utcában kezdte el követni az idős nőt, majd megszólította, beszélgetni kezdett vele és a lakóhelyéig kísérte. Ott megkérte, hogy adjon neki egy pohár vizet, de ezt a nő visszautasította. A támadó ezután rángatni kezdte a nő táskáját és a járókeretet kirántotta a kezéből. Az asszony segítségért kiabálva megpróbálta visszaszerezni táskáját, de a járókeret nélkül elvesztette az egyensúlyát és elesett.

A járókelők meghallották az asszony kiabálását, a férfit a társasház kapujában elfogták és visszatartották a rendőrség kiérkezéséig.

A többszörös visszaeső férfit kifosztás miatt a PKKB - nem jogerősen - négy év fegyházbüntetésre ítélte.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Április 09. 15:00, csütörtök | Belföld

Harmadik éve csökken az ipari termelés Magyarországon

2026. Április 09. 11:00, csütörtök | Belföld

Választás 2026 - Harmincötezernél is több delegált lesz a szavazatszámláló bizottságokban

Több mint 35 ezer delegált vesz részt az április 12-ei parlamenti választáson a választási bizottságok munkájában. Négy évvel ezelőtt ez a szám több mint 40 ezer volt.

2026. Április 08. 17:00, szerda | Belföld

Megkezdődik a zalaszentiváni deltavágány építése

Hamarosan megkezdődik a jelenleg legnagyobb magyarországi vasútfejlesztési projekt, a zalaszentiváni deltavágány közel 12 milliárd forintból megvalósuló beruházása - közölte keddi sajtótájékoztatóján Zalaegerszeg polgármestere.