Városlista
2026. június 9, kedd - Félix

Hírek

2011. December 01. 14:43, csütörtök | Belföld
Forrás: mno.hu/MTI

Újabb segítség a kisvállalkozásoknak

Újabb segítség a kisvállalkozásoknak

A kormány stratégiai partnernek tekinti a takarékszövetkezeteket a kis- és középvállalkozások fejlesztésében.

Hangsúlyozta Szatmáry Kristóf, a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) gazdaságszabályozásért felelős államtitkára csütörtökön a Magyar Takarékszövetség és a vállalkozói érdekképviseletek tanácskozásán a Budapesti Kereskedelmi és Iparkamarában.

Az államtitkár kiemelte: a vállalkozásoknak hitelre, különböző finanszírozási lehetőségekre van szükségük a bővüléshez, és ebben a takarékszövetkezetek megoldást nyújthatnak. A tanácskozáson bejelentették, hogy a Magyar Takarékszövetség tagjai jövő év elején – várhatóan január-februárban – a kis- és középvállalkozások számára elérhető pénzügyi csomagot ajánl, a feltételeket most dolgozzák ki.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Június 08. 14:00, hétfő | Belföld

Magyar Péter: a Tisza-kormány alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon

A Tisza Párt kormánya alatt nem lesznek illegális migránsok Magyarországon és \"aki mást állít, az hazudik és becsapja a saját szavazóit is\" - közölte Magyar Péter miniszterelnök vasárnap a Facebook-oldalán.

2026. Június 08. 09:00, hétfő | Belföld

A miniszterelnök és az oktatási miniszter is köszöntötte a pedagógusokat

A pedagógusokat köszöntötte Magyar Péter miniszterelnök és Lannert Judit oktatási és gyermekügyi miniszter vasárnap.

2026. Június 08. 07:03, hétfő | Belföld

Szimpátiatüntetést tartottak a lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett Budapesten

Szimpátiatüntetést tartottak a Magyar Péter miniszterelnök által lemondásra felszólított közjogi méltóságok és állami intézményvezetők mellett vasárnap Budapesten, a Sándor-palotánál.

2026. Június 07. 16:00, vasárnap | Belföld

Munkaerőhiánytól tartanak a vendégmunkások alkalmazásának szigorítása kapcsán

A gazdaság növekedési kilátásainak romlásától tartanak szakmai szervezetek a vendégmunkások munkavállalási lehetőségeinek szigorítása miatt