Városlista
2026. július 17, péntek - Endre, Elek

Hírek

2018. Február 08. 05:00, csütörtök | Belföld
Forrás: mti - fotók: police.hu

Ismét magyar rendőrök segítik a macedón és a szerb határ védelmét

Ismét magyar rendőrök segítik a macedón és a szerb határ védelmét

Ismét magyar rendőrök utaznak Macedóniába és Szerbiába, hogy segítsék a macedón-görög, illetve a szerb-bolgár határ védelmét - közölte az Országos Rendőr-főkapitányság szerdán a kontingens búcsúztatásáról beszámolva.

Idén második alkalommal vesz részt Szerbiában 15, Macedóniában 30 rendőr a fogadó országgal közös határrendészeti műveletekben - olvasható a közleményben.

A magyar rendőrök fő feladata a járőrszolgálat lesz, hogy megelőzzék és felderítsék a jogellenes határátlépéseket, illetve közreműködnek az embercsempészek és a Macedónia, valamint Szerbia területére belépő illegális bevándorlók előállításában. A kiutazó szakértők nemcsak a határ közvetlen közelében teljesítenek szolgálatot, hanem az ország belsejében is - írták.

Mindkét kontingens terepjárókkal, éjjellátó készülékekkel, kézi hőkamerákkal végzi az érintett határszakasz védelmét, a Macedóniába utazó kontingens mobil hőkamerát is használ.

A magyar rendőrök saját szolgálati felszerelésükkel látják el feladataikat a macedón, illetve a szerb fél irányításával.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Július 17. 15:00, péntek | Belföld

Havasi Bertalan: nincs tervben, hogy Orbán Viktor találkozzon az amerikai elnökkel

Annak kapán közölte Havasi Bertalan ezt, hogy Németh Zsolt, a Fidesz frakcióvezető-helyettese ezzel ellentétesen nyilatkozott.

2026. Július 17. 14:00, péntek | Belföld

Tanács Zoltán: feljelentést tettünk a Kréta-rendszer ügyében

Az oktatásban és a közigazgatásban használt szoftverek ügyében tett feljelentésről számolt be a tudományos és technológiai miniszter csütörtökön Budapesten, a kormányszóvivői tájékoztatón.

2026. Július 17. 10:00, péntek | Belföld

MTVA: új műsorstruktúrával várja a nézőket szombattól az M1 csatorna

Új műsorstruktúrával várja nézőit szombattól az M1 csatorna - közölte az MTVA Sajtó és Marketing Irodája csütörtökön az MTI-vel.