Hírek
2018. Március 06. 16:59, kedd |
Külföld
Forrás: mti
Ismét hálózatra kapcsolják a világ egyik legidősebb atomerőművét Svájcban

Három évvel a mintegy ezer potenciális meghibásodási forrás felfedezése után ismét hálózatra kapcsolják a svájci Beznau atomerőmű 1-es blokkját.
A svájci atomenergia felügyelet, az ENSI keddi jelentése szerint az atomerőmű üzemeltetője, az Axpo hitelt érdemlően bebizonyította, hogy a reaktorblokk nyomásálló acélburkolatában felfedezett anyaghibák nem jelentenek biztonsági kockázatot.
Az üzemeltető, az Axpo március végén tervezi ismét hálózatra kapcsolni a világ egyik legrégebben működő atomreaktorát. A német határ közelében fekvő Beznau 1 reaktort 1969-ben kapcsolták először hálózatra és a tervek szerint 2030-ig fog áramot termelni.
Az első blokknál később elkészült Beznau 2 blokk nyomásvédő burkolatában nem találtak anyaghibákat.
Svájcban öt atomerőmű működik határozatlan idejű üzemeltetési engedéllyel, vagyis addig termelhetnek áramot, ameddig a felügyelet szerint biztonságosnak minősülnek. Az Axpo tájékoztatása szerint telente az atomerőművek fedezik az ország áramfelhasználásának a felét. A Beznau 1 atomreaktor blokk leállítása a termelési kapacitás pótlását szolgáló áramvásárlásokkal együtt 350 millió svájci frank többletköltséget okozott.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 04. 07:17, szerda | Külföld
Az új lengyel elnök a magyar-lengyel barátság fontosságáról beszélt
2025. Június 04. 07:15, szerda | Külföld
SZBU: az ukrán erők felrobbantották a Krími híd tartóoszlopait
Az ukrán erők víz alatti robbanószerkezetekkel felrobbantották kedden a Krími híd tartóoszlopait - közölte az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SZBU).