Hírek

2016. Május 09. 14:31, hétfő | Helyi sport
Forrás: Török Anita sajtóreferens

Ismét gyarapodott a dicsőséglista

Kassán is megismerhették a Máté Taekwondo és Hapkido KHSE tanítványainak tehetségét a taekwondo sportolók, hiszen 14 versenyzővel indult és 15 érmet hozott haza a vásárhelyi csapat.

Cassovia Open Nemzetközi Taekwondo Bajnokságon vett részt Kassán a Máté Taekwondo és Hapkido KHSE csapata. A feltörekvő generáció tagjai léptek most a pástra, hiszen a legtöbb vásárhelyi sportolónak ez volt élete első nemzetközi versenye. Az igen erős mezőnyben a legfiatalabbak is érmet szereztek.
Összesen 7 országból, 28 egyesület, 403 sportolóval képviseltette magát Kassán. A Máté Taekwondo és Hapkido KHSE most egy új, az utánpótlás korosztályból összeállított csapattal állt ki a nemzetközi mezőnybe. A több hetes felkészülés, heti többszörös edzés meg is hozta a gyümölcsét. Összesen 3 arany, 8 ezüst és 4 bronzérmet hoztak haza.

Máté Gergő edző beszámolója szerint a gyerekek hatalmas kitartással készültek a versenyre. „Hosszú ideje zajlott a felkészülés, hiszen több sportolónk élete első ilyen versenyén vehet részt. Nagyon fegyelmezettek és ügyesek voltak az edzésen, az utazás során és a versenyen is. Nekem is hatalmas öröm látni egy – egy fiatal tanítványom szemében az akaratot, a küzdőszellemet és végül azt a hatalmas örömöt, amikor végigvisz egy versenyszámot és a dobogón állva megkapja a nehéz munkája eredményét.”

Két versenyszámban – küzdelem és formagyakorlat – volt olyan vásárhelyi versenyző, aki élete első taekwondo-s érmét szerezhette meg. A gyermek, kadet és junior korosztályban is versenyző egyesület éremlistája ismét egy szép számmal növekedett.

Cassovia Open Nemzetközi Taekwondo Bajnokság Szlovákia / Kassa 2016.05.07.