Városlista
2025. december 11, csütörtök - Árpád

Hírek

2019. Szeptember 17. 07:20, kedd | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay

Ingyenes fertőtlenítőszert kaphatnak a sertéstartók

Ingyenes fertőtlenítőszert kaphatnak a sertéstartók

A sertéstartók ingyenes fertőtlenítőszert kaphatnak állatorvosuktól – tette közzé a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) a honlapján.

A hivatal közleményében hangsúlyozta: az állattartók és a hatóság közös érdeke, hogy a lehető legkisebb legyen az ASP vírus megjelenésének veszélye a házisertés-állományokban. Ezért a Nébih az országos főállatorvos utasítására ingyenesen biztosít minden állattartónak a sertésól és a sertéstartáshoz szükséges eszközök fertőtlenítésére szolgáló fertőtlenítőszert.

Az állattartó telepeken végzett takarítások és fertőtlenítések célja a fertőző betegségek megelőzése. A hatékony fertőtlenítés alapvető feltétele a megfelelő, az adott kórokozóval szemben hatékony fertőtlenítőszer kiválasztása, és annak előírt mennyiségben, megfelelő behatási idővel történő alkalmazása. A fertőtlenítőszerek aktivitását felhasználás előtt ellenőrizni kell, mivel bizonyos fertőtlenítőszerek hatékonysága a hosszú tárolás során csökken vagy megszűnik - figyelmeztet a Nébih.

Ezek érdekelhetnek még

2025. December 11. 06:53, csütörtök | Belföld

Nébih: ismét megjelentek a tűzifacsalók

2025. December 11. 05:00, csütörtök | Belföld

Szőlő utcai ügy: Szombaton demonstrációt tartanak Budapesten

Magyar Péter, a Tisza Párt elnöke tüntetésre hívta követőit a hétvégére, a Szőlő utcai üggyel összefüggésben.

2025. December 10. 07:12, szerda | Belföld

Navracsics Tibor szerint a kormány ott áll az önkormányzatok mögött

A kormány ott áll az önkormányzatok mögött, ha nehézségek állnak elő - mondta Navracsics Tibor közigazgatási és területfejlesztési miniszter kedden Budapesten, a vis maior támogatások odaítéléséről szóló okiratok átadásán.