Városlista
2025. október 22, szerda - Előd

Hírek

2023. Április 19. 14:37, szerda | Helyi
Forrás: Greendex Szemle

Idén sem maradt pusztító hőhullámok nélkül India

Idén sem maradt pusztító hőhullámok nélkül India

A hamarosan a világ legnépesebb országává váló dél-ázsiai országban tavaly borzasztó állapotokhoz vezettek az évnek ezen szakában pusztító hőhullámok.

Sajnos idén sincs ez másképp, az ország több államában is napok óta 40 Celsius-fokos nappali hőmérsékleteket mérnek, ez pedig nagyjából 5 Celsius-fokkal haladja meg az évszak átlagát.

A legsúlyosabb helyzet Nyugat-Bengál, Bihar és Andhra Prades államokban alakult ki. Mumbai közelében például 11 ember halt meg a minap hőguta következtében egy kormányzati díjátadó ünnepségen, míg 50 másik kórházba került.

Nem teljesen függetlenül a történtektől Nyugat-Bengál állam hatóságai hétfőtől egy hétre leállították az összes iskolát, főiskolát és egyetemet.

  • 2010 óta több mint 6500 ember halt meg Indiában közvetlenül a hőhullámok miatt.

A helyi hatóságok azt tanácsolják az embereknek, hogy különösen ügyeljenek a folyadékpótlásra, viseljenek szellős ruházatot, és kerüljék az utcai ételeket, amelyek ilyen körülmények között könnyen megromolhatnak.

A mostani indiai hőhullám még csak a kezdet

A brit Meteorológiai Hivatal elemzése szerint a pusztító erejű ázsiai hőhullámok a klímaváltozás miatt ma 100-szor valószínűbben következnek be.

Eközben a Távol-Keleten is rossz a helyzet. Kínában az ország több régiójában is hetek óta tombolnak a homokviharok, melyek forrása elsősorban a Góbi-sivatag. Több más jelentős város mellett Sanghaj különösen érintett, az elmúlt egy hónapban a PM10-es részecskék koncentrációja a WHO által ajánlott határérték több mint 46-szorosát érte el. A probléma Dél-Koreát és Japánt is érinti.

A homokviharok az elmúlt évtizedekben egyre gyakoribbá váltak, melynek hátterében a Góbi-sivatagot érintő hőmérséklet-emelkedés, illetve a csapadék mennyiségének csökkenése áll.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Augusztus 28. 07:51, csütörtök | Helyi

Bajnokok Ligája - Elindultak a budapesti döntő előkészületei

A Puskás Arénában lezajlott a labdarúgó Bajnokok Ligája budapesti döntőjének előkészületeit beindító első munkaértekezlet.

2025. Augusztus 17. 00:00, vasárnap | Helyi

Vida Beni ismét gokartban!

Augusztus közepén rendezték az RMC Hungary Gokart Országos Bajnokság IV. fordulóját, ezúttal Kecskeméten.

2025. Október 22. 07:05, szerda | Sport

Bajnokok Ligája - Idegenben hét gólt szerzett a címvédő PSG

A címvédő Paris Saint-Germain 7-2-re nyert a Leverkusen vendégeként a labdarúgó Bajnokok Ligája-alapszakasz harmadik fordulójának keddi játéknapján.

2025. Október 22. 07:05, szerda | Életmód

Magyarország újabb kutatóűrhajóst küld a Nemzetközi Űrállomásra

Cserényi Gyula személyében Magyarország újabb kutatóűrhajóst tervez küldeni a Nemzetközi Űrállomásra, miután hazánk már az előző misszióból is igen sokat profitált gazdaságilag