Városlista
2025. június 6, péntek - Norbert

Hírek

2012. Május 28. 14:01, hétfő | Belföld
Forrás: OrientPress

Idén kevesebb és drágább borokat ihatunk

Idén kevesebb és drágább borokat ihatunk

A várt termés két-három százaléka elfagyott a villányi szőlőkben.

A károk felmérésével most végeztek, így kiderült, kevesebb bort tudnak majd palackozni, mint a korábbi években és az is drágább lesz majd. Eközben vasárnap indult a pünkösdi hétvége legnagyobb boros programja, a Palkonyai Nyitott pincék.

Az első csoportok már megérkeztek Palkonyára, ahol tizennyolc éve tartják meg ilyenkor a Nyitott Pincék elnevezésű programot. A villányi hegy északi oldalán fekvő kistelepülésen tíz családi, kézműves pincét lehet meglátogatni.

A hegy túloldalán, Villányban azt mondják, jövő ilyenkor veszélybe kerülhetnek az olyan boros programok, mint a palkonyai, hisz a termés egy része elfagyott. A területünk tíz százalékát érintette ez a fagy, huszonöt hektárból kettő és fél hektár. Plyan tíz százalékos terméskiesésünk lesz az idei évben – mondta Tiffán Ede.

A villányi hegy alacsonyabban lévő lankáin szinte mindenhol pusztított a fagy. Gyakorlatilag száz százalékos károkat okoztak a fagyok Spiegel Zsolt hegybíró szerint. A városban és a környéken 800 kisebb-nagyobb borászat működik, tavaly nagyjából 21 ezer hektoliter bort adtak el. Idén biztosan nem lesz ennyi, és várhatóan, ami készül, az is drágább lesz - tájékoztatott a köztévé.

OrientPress Hírügynökség

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 05. 07:56, csütörtök | Belföld

Kocsis Máté: nem szavaz nyár előtt az Országgyűlés az átláthatósági törvényről

Leveszik az átláthatósági törvényt a törvényalkotási bizottság csütörtöki napirendjéről, és nem szavaz róla az Országgyűlés nyár előtt - mondta Kocsis Máté, a Fidesz parlamenti frakcióvezetője az Indexnek.

2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Belföld

Hőség - Másodfokú hőségriasztás lépett életbe

Életbe lépett csütörtökön 0 órakor az országos tisztifőorvos által az ország egész területére kiadott másodfokú hőségriasztás, amely vasárnap éjfélig tart.

2025. Június 05. 07:53, csütörtök | Belföld

Gulyás Gergely: nem kifelé tartunk a háborúból, hanem befelé

A háború egyelőre nem a béke irányába halad, sőt az elmúlt héten történtek csökkentik a valószínűségét a gyors békének - jelentette ki Gulyás Gergely Miniszterelnökséget vezető miniszter a szerdai kormányülést követő Kormányin

2025. Június 04. 07:05, szerda | Belföld

Szijjártó Péter az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott tárgyalását folytatta le az amerikai külügyminiszter-helyett

A külügyminiszter arról számolt be kedd este a Facebookon, hogy az elmúlt tíz év legjobb, nyugati politikussal folytatott egyeztetését bonyolította le Christopher Landau amerikai külügyminiszter-helyettessel.