Hírek
2011. Október 02. 07:21, vasárnap |
Belföld
Forrás: HírTV
Ideális volt az idei év
Kiemelkedően jó évjárat lesz a 2011-es a villányi borászok szerint. A korai fajtákat már leszüretelték, október közepéig pedig a többi szőlővel is végeznek.
Ideális volt az idei év a villányi borászok szerint. A jég nem verte el a fürtöket, az eső akkor esett, amikor kellett, és a nap is akkor sütött, amikor kellett.
- 1965-ben kezdtem a szakmát, de ilyen évjárattal még nem találkoztam. Igaz, hogy az év közben hordott magával elég sok veszélyt, növényvédelemmel, agrotechnikával le kellett küzdeni és ezt sikeresen meg is tettük. Ez a szüreti időszak valami fantasztikus - jelentette ki a hírTV-nek Tiffán Ede.
A szüret nagyjából a felénél tart, a korai fajták, a portugieser, a kékfrankos és a Pinot Noir már tartályokban vannak. A Merlot és a Shirazt most szedik, október közepéig pedig a Cabernet Sauvignon és a Cabernet Franc is a pincékbe kerül.
- Úgy látom, hogy a késői fajták cukrosodása egy kicsit lelassult, azonban azt hiszem, hogy az érési folyamat ettől függetlenül intenzív és jó, csak maga a cukor gyűjtési folyamata lassúbb. Ez azonban nem baj, mert ezek nem lesznek túl magas alkoholtartalmú borok, viszont nagyon érett szőlőket tudunk szüretelni - mondta Bock József.
Villányban a hagyományos borlovagavatással kezdődött a vörösbor fesztivál, amelyre 30 ezer látogatót várnak a hétvégén. (rá)
hírTV
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 18. 12:00, szombat | Belföld
Az orosz energiaimport szankciójáról szóló amerikai tervekről is tárgyalt az Országgyűlés külügyi bizottságának elnöke Washingtonb
Az oroszországi energiaimport szankciójáról szóló amerikai kongresszusi törvényjavaslat is szóba került Hajdu Mártonnak, az Országgyűlés külügyi bizottsága elnökének washingtoni megbeszélésein.
2026. Július 18. 11:00, szombat | Belföld
Karácsony Gergely: Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő
Budapest történetének legnagyobb elektromosbusz-fejlesztését készítjük elő: legalább 250 új elektromos buszt szeretnénk forgalomba állítani, a hozzájuk szükséges töltőinfrastruktúrával együtt
2026. Július 18. 09:00, szombat | Belföld
Vitézy Dávid: végre előrelépés történt Rákosrendezőn
2026. Július 18. 08:07, szombat | Belföld
Magyar Péter: eltöröl öt adónemet a kormány
Öt adónemet teljesen eltöröl a kormány - jelentette be a miniszterelnök Facebook-oldalán péntek délután.
