Városlista
2026. február 20, péntek - Álmos

Hírek

2015. December 08. 10:08, kedd | Belföld
Forrás: MTI

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Huszonhat milliónyi hamisított csokit foglalt le a NAV

Hamisított csokoládét foglaltak le a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) pénzügyőrei Budapest több helyszínén, az engedély nélkül forgalmazott termékek értéke meghaladja a huszonhatmillió forintot

- közölte a szervezet kedden az MTI-vel. Azt írták, hogy az ügyben iparjogvédelmi jogok megsértése miatt indítottak büntetőeljárást.

A pénzügyőrök a fővárosban egyszerre több helyszínen tartottak ellenőrzést, és több mint tizennégyezer darab, "Chocolips" logóval ellátott és védjegyoltalom alatt álló csokoládét, egy raktárépületben pedig több mint kétszázötvenezer darab, csokoládégyártásra szolgáló öntőformát és csomagolóanyagokat találtak.

A termékek értékesítője a csokoládét a jogtulajdonos hozzájárulása nélkül, jogosulatlanul forgalmazta és gyártotta. A pénzügyőrök a védjegyoltalom alatt álló csokoládét lefoglalták.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

Akkumulátoralkatrész-gyárhoz riasztották a tűzoltókat Debrecenben

Debrecen déli ipari övezetében, egy Jedlik Ányos utcai gyárhoz riasztották a tűzoltókat szerda este Debrecenben - tájékoztatta a hajdú-bihari katasztrófavédelmi igazgatóság szóvivője az MTI-t.

2026. Február 19. 11:00, csütörtök | Belföld

843 kilométer közút felújítását tervezik idén

A burkolathibák javítása folyamatos, és ha az időjárás engedi, hamarosan elkezdődhetnek a teljes körű útfelújítási munkák is - közölte a Magyar Közút Nonprofit Zrt. szerdán az MTI-vel.

2026. Február 19. 09:00, csütörtök | Belföld

Operatív törzs: az előrejelzések szerint néhány napra visszatér a tél

2026. Február 19. 07:15, csütörtök | Belföld

Szijjártó Péter: az Ukrajnába irányuló dízel üzemanyag kiszállítása leállításra került

Leállításra került Magyarországról a dízel üzemanyag szállítása Ukrajna felé, és mindaddig nem is indul újra, amíg Kijev nem állítja helyre a kőolajtranzitot a Barátság vezetéken hazánk irányába