Hírek
2021. Április 21. 15:58, szerda |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Hollandiában jönnek a lazítások

Hollandiában jövő szerdától kezdve a kormány lazítja a koronavírus-járvány terjedését lassítani hivatott korlátozó intézkedéseket,
egyebek között megszűnik a három hónapja érvényben lévő kijárási tilalom, és megnyitnak a vendéglátóipari egységek teraszai is.
A döntés értelmében az éttermek és bárok egyszerre legfeljebb 50 főt fogadhatnak teraszaikon, amelyek déltől este hatig maradhatnak nyitva, továbbá megnyílnak a nem alapvető árucikkeket kínáló boltok is.
A lazításokat Mark Rutte ügyvivő kormányfő jelentette be. Kedd esti sajtótájékoztatóján elmondta, hogy az enyhítések kockázattal járnak, ezért továbbra is szükséges az óvatosság. Hollandiában az új esetek száma továbbra is magas, a pozitív vírustesztek napi átlaga az utóbbi pár napra nézve közel 6900 volt. A kórházi felvételek száma is emelkedett, jelenleg mintegy 2700 ember szorul ápolásra egészségügyi intézményekben.
Az Európai Gyógyszerügynökség keddi tájékoztatására alapozva Hollandia folytatja az oltást a Johnson & Johnson cég vakcinájával. Hugo de Jonge egészségügyi miniszter megerősítette az ügynökség álláspontját, miszerint az oltóanyag előnyei felülmúlják a lehetséges mellékhatások kockázatait. Ez idáig körülbelül 4,5 millió vakcinát használtak fel a 17,5 millió lakosú országban, az átoltottság 6,3 százalékos.
Hollandiában a járvány kezdete óta több mint 1,4 millió ember fertőződött meg, és több mint 20 ezren hunytak el a járvány okozta betegségben.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 02. 06:58, hétfő | Külföld
Lengyel elnökválasztás - Karol Nawrocki nyert a végeredmények szerint
2025. Június 01. 08:17, vasárnap | Külföld
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását
Donald Trump szerint az orosz és ukrán elnök \"makacssága\" is az oka annak, hogy eddig nem sikerült elérni a háború lezárását. Az amerikai elnök erről újságírók előtt beszélt a Fehér Házban pénteken.
2025. Június 01. 08:12, vasárnap | Külföld
Parajd - A katasztrófa sújtotta térségbe látogatott a román elnök
A katasztrófa sújtotta székelyföldi Parajdra érkezett szombat délben Nicusor Dan román államfő.
2025. Május 31. 08:10, szombat | Külföld
Duna Napok - Színes programkínálattal kezdődött el a 11. Duna Napok Torockón
Színes programkínálattal, kiállítással, kézművesvásárral és kiadós koncertprogrammal kezdődött el pénteken a 11. Duna Napok az erdélyi Torockón.