Hírek
2023. Május 11. 07:00, csütörtök |
Életmód
Forrás: mti
Hóevéssel élt túl két napot a michigani vadonban egy nyolcéves fiú

Eltévedt a michigani vadonban egy nyolcéves kisfiú, aki két napig csak havat evett, míg a keresőcsapatok rá nem bukkantak - írta a BBC brit műsorszolgáltató holnapján szerdán.
Nante Niemi szombaton tűnt el tűzifagyűjtés közben. A fiú családjával egy nemzeti parkban kempingezett.
Százötven ember indult Niemi keresésére, és végül hétfőn találtak rá, nagyjából két mérföldre attól a helytől, ahol családja letáborozott.
A rendőrség közleménye szerint a kisfiú jó egészségi állapotban van, és egy farönk alatt keresett menedéket az időjárás viszontagságai elől. A megfelelő mennyiségű folyadékot tiszta hó formájában sikerült magához vennie.
A kutatás dombos, félreeső területen zajlott, ahol több út járhatatlan volt a hó miatt. A keresőcsapatok egy száz négyzetkilométeres területre koncentráltak, ahol rá is bukkantak az eltűnt fiúra.
Fotó: Illusztráció - Pixabay
Ezek érdekelhetnek még
2025. Július 19. 07:51, szombat | Életmód
A Magyar népmesék sorozat folytatását is támogatja az NFI
2025. Július 18. 07:47, péntek | Életmód
Agrometeorológia: nagy szükség lenne további csapadékra
Bár múlt héten a júniusi rendkívüli szárazság után számottevő csapadék érkezett, és az aszály nagy területen mérséklődött, vagy meg is szűnt, sokfelé lenne szükség további csapadékra
2025. Július 17. 07:48, csütörtök | Életmód
Axiom-4 - Juhos Norbert: huszonöt kísérletet hajtott végre Kapu Tibor sikeresen
2025. Július 16. 07:28, szerda | Életmód
Utcaszínházi előadások is lesznek az Utcazene Fesztiválon Veszprémben
Július 17-19 között rendezik meg az Utcazene Fesztivált Veszprémben, az ingyenes rendezvényen hét színpadon, két utcazenész megállóban zenés produkciók, valamint Food Truck Show és utcaszínházi előadások is várják a közönséget.