Hírek
2023. Szeptember 14. 06:00, csütörtök |
Belföld
Forrás: MTI
Megszűnik a kánikula és több helyen várható csapadék
Szerda éjjel hidegfront éri el Magyarországot, főleg az ország északi, északnyugati felén alakulhatnak ki záporok, zivatarok, egyes helyeken rövid idő alatt jelentős mennyiség is eshet.
Az előrejelzés szerint a hidegfront érkezése az éjszakai órákban várható, főleg az ország északi, északnyugati felén megnövekszik a felhőzet, és záporok, zivatarok alakulnak ki. Az ország déli felén kisebb a csapadék esélye. A hőmérséklet csütörtök hajnalban 13-20 Celsius-fok között alakul.
A szél nyugatira, északnyugatira fordul, és csütörtökön már élénk széllökésekre kell számítani, főként a magasabb területeken erős széllökések is előfordulhatnak.
Csütörtökön sok felhőre kell számítani, főleg a Dunától keletre, míg a Dunántúlon pár órás napsütésre van kilátás. Itt a délutáni óráktól csökken a csapadél esélye, ugyanakkor a Dunától keletre még délután is többfelé alakulnak ki záporok, zivatarok. Rövid idő alatt jelentős mennyiségű csapadék hullhat, különösen az ország északkeleti megyéiben. A hőmérséklet visszaesik, csúcsértéke 21-29 fok között alakul majd az ország legnagyobb részén, a legmelegebb a délkeleti területeken lesz.
Péntektől ismét szárazabb, nyáriasan meleg idő várható, a következő időjárási front a jövő hét első napjaiban érkezhet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 24. 10:29, szerda | Belföld
Meteorológia: síkvidéken kicsi az esély a fehér karácsonyra
Síkvidéken kicsi az esély a megmaradó hóra szenteste, de a nyugati, délnyugati tájakon lehet vékony, olvadó hóréteg, míg a dunántúli hegyekben akár vastagabb hótakaró is kialakulhat.
2025. December 24. 10:28, szerda | Belföld
Erdő Péter: legalább a Kisjézus jászola körül próbáljuk megérteni egymást!
A békesség, amit Jézus születése hoz Isten és ember között, békét kell hozzon ember és ember között is
2025. December 24. 10:24, szerda | Belföld
Steinbach József: el kell csendesedni, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
Karácsony az Istenre figyelés ideje, de el kell tudni csendesedni ahhoz, hogy meghalljuk Isten és a másik ember szavát
