Hírek
2014. Szeptember 01. 12:50, hétfő |
Belföld
Forrás: (MÁV-Start Zrt.)
Hétfőtől változik a vonatok közlekedési rendje
Szeptember elsejétől ismét a megszokott vasúti közlekedési rend váltja fel a nyári menetrendet. Az utazók igényeihez, a kezdődő tanévhez igazodva a MÁV-START Zrt. fokozottan a hivatás- és a diákforgalom kiszolgálására koncentrál.
A menetrend szeptember elsején életbe lépő (3-as számú) módosítása – az év közben jelzett utasforgalmi igényekhez alkalmazkodva – újabb eljutási lehetőségeket, jobban illeszkedő csatlakozásokat is biztosít.
A Balaton térségében a turisztikai forgalomra tekintettel nyáron jelentősen több járművet közlekedtetett a vasúttársaság, ezt az iskolai és hivatásforgalom időszakos csökkenése révén – egyéb időszakban máshol közlekedő – járművek átcsoportosításával biztosítottuk. Ezek a vasúti személykocsik, motorvonatok, mozdonyok szeptembertől folyamatosan állnak vissza az elővárosi illetve az ország más részeinek távolsági közlekedésébe, megerősítendő a munkába, iskolába járók kiszolgálását. Az ősz későbbi időszakában a MÁV-START új, kék-sárga színezésű FLIRT motorvonataiból is forgalomba állnak majd az első szerelvények a budapesti elővárosi vonalakon.
A 2013/2014. évi menetrend, valamint a szeptember 1-jén életbe lépő 3-as számú módosítás letölthető a www.mav-start.hu honlapról:
További menetrendi információkról a www.mav-start.hu honlapon található keresőben és a helyi tarifával hívható MÁVDIREKT vonalon, a 06 (40) 49-49-49-es telefonszámon is lehet tájékozódni.
Ezek érdekelhetnek még
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
K&H ifjúsági index: a fiatalok idén átlagosan 51 ezer forintot terveznek karácsonyi ajándékokra
2025. December 14. 09:03, vasárnap | Belföld
MÁV: jön az éves ország- és vármegyebérlet december közepétől
2025. December 14. 09:01, vasárnap | Belföld
Navracsics Tibor: az ajkai az ország egyik legversenyképesebb kórháza
Az Ajkai Magyar Imre Kórház az ország egyik legversenyképesebb intézménye, amely az elmúlt négy esztendőben több mint 5 milliárd forinttal gazdagodott
2025. December 14. 09:00, vasárnap | Belföld
Mohácson tartott gyűlést a DPK
Az összefogás és a béke iránti elkötelezettségre buzdították hallgatóságukat a Digitális Polgári Körök (DPK) Mohácson rendezett háborúellenes gyűlésének felszólalói szombaton.
