Városlista
2025. június 4, szerda - Bulcsú

Hírek

2019. Augusztus 29. 07:08, csütörtök | Bulvár
Forrás: mti - fotó: spanishculture.com

Hét kamionról öntötték a paradicsomot a "csatázók" közé a spanyolországi Bunolban

Hét kamionról öntötték a paradicsomot a

Hét kamionról öntötték a paradicsomot a "csatázók" közé szerdán a spanyolországi Bunolban, ahol 74. alkalommal rendezték meg az óriási nemzetközi ismertségnek örvendő Tomatina fesztivált.

A paradicsomcsata 22 ezer résztvevője egy órán keresztül hajigálta egymást a túlérett zöldségekkel, majd többen közülük belevetették magukat a földön keletkezett darabos paradicsomtócsákba. Ehhez sokan úszósapkát, úszószemüveget öltöttek magukra, de voltak, aki dinnyehéjsisakot viseltek "harci öltözetként".

Az összezsúfolódott tömeget a nagy melegben a helyi lakosok vízzel locsolták az erkélyekről, balkonokról.

Az alig tízezer lakosú település utcáit a csata idején hatalmas hangzavar, dudaszó és sivalkodás zaja töltötte be. Azonban a csata végeztével sem csendesedett el a városka, zenei és gasztronómiai programokkal folytatódik a nyár búcsúztatása.

A fesztiválra szóló jegy 12 eurós áráért a szervezők zuhanyozási lehetőséget is biztosítanak a csata után a további mulatságok előtt.

A Tomatina fesztivál története 1945-ből ered, amikor is fiatalok egy csoportja megzavart egy felvonulást, a kialakult káoszban pedig egy közeli zöldséges paradicsomaival kezdték dobálni egymást az emberek.

Egy évre rá ugyanezt már szándékosan ismételték meg, mert nagyon szórakoztatónak találták a korábbi "csatát". Hiába tiltották be a hatóságok, az "ütközet" mégis minden évben újra lezajlott.

A paradicsomcsata 1959 óta számít hivatalos eseménynek a Valenciától mintegy 40 kilométerre található Bunolban.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 04. 07:12, szerda | Bulvár

Magyar Pepsi kerül a magyar polcokra

A Szentkirályi Magyarország Kft. beruházása nyomán hazatér a Pepsi gyártása, innentől kezdve a hazai boltok piacain megtalálható Pepsi termékeket import helyett helyben fogják gyártani -

2025. Június 04. 07:11, szerda | Bulvár

Szagmentes újrahasznosított műanyagokat fejlesztett ki a Mol

Egyéves kutatómunkával olyan szagmentes újrahasznosított műanyagot fejlesztett ki a Mol, amit a piaci igényeknek megfelelően az autók belső alkatrészeinek keverékeihez és csomagolóanyagok gyártásához is lehet használni.

2025. Június 03. 07:39, kedd | Bulvár

Titokban tartottak gladiátorjátékokat a római Colosseumban

Az egyik vezető nemzetközi szállásportál vendégei között gladiátorjátékokon való részvételt hirdetett meg a római Colosseumban, az eseményt éjszaka, teljes titokban rendezték meg a La Repubblica értesülései szerint.

2025. Május 22. 06:00, csütörtök | Bulvár

Újra megnyílt az állatsimogató a Fővárosi Állat- és Növénykertben

Megszűntek azok a korlátozások, amelyeket még márciusban vezettek be a száj- és körömfájásjárvány miatt, így újra látogatható az állatsimogató, illetve az Ausztrál-ösvény lakói közé is újra bemehet a közönség