2016. Június 10. 09:38, péntek | Helyi
Forrás: Martonosi János sajtófőnök

Helyt állt a Kosársuli 2003 a Vajdaság legjobbjai ellen

Mócsai Milán tanítványai remek lehetőséghez jutottak hétvégén, ugyanis a Vajdasági Liga legjobb három 2003-as csapatával mérkőzhettek meg a szerbiai Törökbecsén.

A mérlegük kiváló: két győzelem – egy döntetlen (na jó, hosszabbítás után vereség). A Vásárhelyi Kosársuli edzője a következőképp számolt be a tornáról:

Csak köszönettel tartozunk Simon Zolinak, aki elintézte meghívásunkat Becsére. Lényegében a magyar bajnokság serdülő szabályainak megfelelően játszottunk, csak labdás elzárást nem volt szabad alkalmazni. Kiváló csarnok, agresszív csapatok, kissé laza játékvezetői felfogás – de tudtunk alkalmazkodni és sikeresek voltunk. Ilyen meccsekből kell(ene) minél több, hogy jó kosarasokká váljanak a gyerekek. Remélem, még sokszor mehetünk ilyen két napos tornára..." Konkrétan a meccsekről:

Szombat 11:00 – a vajdasági 3.helyezettel:

KK Petrovgrád/Nagybecskerek – Vásárhelyi Rakéták 50-78 (10-21; 14-23; 10-23; 16-11)
Kosársuli 2003: Fulai 18, Bodnár 3, Dékány 6, Zsadányi -, Megyesi 2, Knyur -, Balogh 6, Kozma 4, Filak 3, Németh 6, Pánczél 6, Bánfi 24/3

Mócsai Milán edző: "Korán keltünk, szokatlan volt a légkör, hozzá kellett szoknunk a pályához a palánkhoz, játékvezetői felfogáshoz. Nem igazán játszottunk jól, sokat hibáztunk, de tartottuk a fegyelmezett játékunkat, ami azt eredményezte, hogy még gyengébb teljesítménnyel is képesek voltunk nagy arányú győzelmet aratni"

Szombat 19:30 – a vajdasági 1. helyezettel:

KK Vrbas/Verbász - Vásárhelyi Rakéták 62-56 h.u. (4-17; 17-11; 15-9; 16-15; 10-4)
Kosársuli 2003: Fulai 14/3, Bodnár 2, Dékány 6, Zsadányi -, Megyesi 2, Knyur -, Balogh -, Kozma 7/3, Filak 5/3, Németh -, Pánczél 8, Bánfi 12/3

Mócsai Milán edző: "Sérülésekkel teletűzdelt mérkőzés volt, az ellenfél mellett a játékvezetéssel is meg kellett küzdenünk az igazságtalan ítéletek miatt. De ennek ellenére is remek mérkőzés volt. A hosszabbításban már nem volt lehetőségem a cserére, két sérült két rosszul lett, három kipontozódott gyerekre nem számíthattam. De a többi fiú így is szépen helyt állt. Ez egy győzelemmel felért vereség volt!"

Vasárnap 11:00 – a vajdasági 2. helyezettel:

KK Kris Krus/Pancsova - Rakéták 52-64 (11-20; 17-17; 9-13; 15-14)
Kosársuli 2003: Fulai 15, Bodnár 1, Dékány 17, Zsadányi -, Megyesi 4, Knyur 2, Balogh 3, Kozma 2, Filak 5/3, Németh -, Pánczél 10, Bánfi 5/3

Mócsai Milán edző: "Összeszorított foggal dolgoztuk végig a mérkőzést. Jó volt nézni, hogy ekkora szívvel tudunk játszani, megdolgoztunk minden pontért. Gratulálok a játékosaimnak az egész hétvégéért!”

2024. Április 28. 09:04, vasárnap | Belföld

Az ötös lottó nyerőszámai

A televízióban közvetített számsorsoláson az alábbi nyerőszámokat húzták ki szombaton az ötös lottón:

2024. Április 28. 09:02, vasárnap | Sport

Diósgyőri döntetlenjével a Kecskemét is biztos bennmaradó

A Diósgyőr gól nélküli döntetlent játszott a vendég Kecskeméttel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójának szombati játéknapján.

2024. Április 28. 08:59, vasárnap | Külföld

Épületek tucatjai semmisültek meg a tornádókban az Egyesült Államok középső részén

Többen megsérültek és lakóépületek tucatjai semmisültek meg az Egyesült Államok középső részén tomboló tornádókban - derült ki a helyi idő szerint szombat reggeli összegzésekből.

2024. Április 28. 08:58, vasárnap | Sport

Női kézilabda BL - Egygólos hátrányban a Ferencváros a negyeddöntőben

A legutóbb ezüstérmes Ferencváros házigazdaként 26-25-re kikapott az elmúlt kiírásban negyedik helyezett dán Esbjergtől a női kézilabda Bajnokok Ligája negyeddöntőjének első mérkőzésén, szombaton.