Hírek
2018. Június 19. 13:37, kedd |
Helyi
Forrás: Arany-Tóth Attila közönségkapcsolati munkatárs Emlékpont
Háromszáz diák tekintette meg az Emlékpont kiállítását
Hat hódmezővásárhelyi középiskola háromszáz diákja tekintette meg a tanév utolsó hetében az Emlékpont„Magukkal vittek mindent áldozatnak...\" A Nagy Háború vásárhelyi izraelita hősei című kiállítását
A kiállítást Nagy Gyöngyi, a közgyűjtemény történésze – s egyben a tárlat kurátora – tárlatvezetésével láthatták.
Az Első Világháborús Centenáriumi Emlékbizottság támogatásával létrejött kiállítás tablók, fényképek és korabeli tárgyak segítségével mutatja be a vásárhelyi zsidóság első világháború előtti életét, s azt, hogy kétszáz helyi izraelita férfi harcolt az első világháború frontjain, ahol negyvenketten adták életüket a hazáért.
Az Emlékpontban július végéig látogatható időszaki kiállítás arra is rávilágít, hogy a Nagy Háborúból hazatért zsidó katonák közülnegyvenen később a Holokausztnak estek áldozatul.
Kamarásné Árpási Ildikó, Gregus Máté Mezőgazdasági Szakgimnázium és Szakközépiskola tanára három tanulócsoporttal is felkereste a tárlatot. Mint elmondta: az érettségi követelmények között hangsúlyosan szerepel a huszadik század, benne az első világháború története, amely időszak a gyerekekhez is közel áll. Volt már – idézte fel a pedagógus –, hogy a tanórán hozzászóló diákok arról számoltak be, hogy családjukban él az adott időszak története, s maguk is hallották, hogy dédapjuk, vagy ükapjuk harcolt a frontokon, így magukénak érzik ennek az időszaknak a történetét.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Április 14. 10:00, kedd | Helyi
Orbán Viktor nem adja fel, újjászervezné a Fideszt
Kezdődik a munka, újjászervezzük magunkat és küzdünk tovább a magyar emberekért - írta Orbán Viktor miniszterelnök Facebook-bejegyzésében hétfőn este. Közölte azt is, hogy április 28-án választmányi ülést tartanak.
2026. Március 09. 12:00, hétfő | Helyi
Magyar Péter nevét emlegetve tagadta az orosz nagykövetség, hogy a Kreml különleges egysége befolyásolni akarná a magyar választásokat
2026. Április 19. 07:44, vasárnap | Belföld
Minden szavazatot megszámoltak, Tisza-kétharmad lesz 141 képviselővel
Befejezték a múlt vasárnapi országgyűlésiképviselő-választáson leadott összes szavazat megszámolását, minden egyéni választókerületben megszületett a nem jogerős végeredmény szombaton.
2026. Április 18. 15:00, szombat | Külföld
Uniós szóvivő: jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban
Jelenleg nincs üzemanyaghiány az Európai Unióban, az Európai Bizottság azonban felkészül a repülőgép-üzemanyagok esetleges, továbbra is aggodalomra okot adó ellátási hiányára
