Hírek
2020. Április 30. 17:00, csütörtök |
Külföld
Forrás: mti - illusztráció: pixabay
Három terroristát ölt meg Jekatyerinburgban az FSZB

Terrortámadások előkészítését akadályozta meg és három terroristát \"semlegesített\" Jekatyerinburgban a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) - közölte csütörtökön az orosz Nemzeti Terrorelhárítási Bizottság.
A TASZSZ hírügynökség úgy értesült, hogy mindhárom lelőtt terrorista orosz állampolgár és az Iszlám Állam elnevezésű terrorszervezet követője volt. Egyiküknek azerbajdzsáni útlevele is volt.
Az urali nagyváros Cskalov kerületében végrehajtott művelet során a több robbanószerkezetet, valamint fegyvert és lőszert foglaltak le a hatóságok.
A terrorelhárítási bizottság korábbi közlése szerint tavaly 34 terrortámadásnak sikerült elejét venni Oroszországban, és idén is meghiúsítottak már néhány kísérletet.
Ezek érdekelhetnek még
2025. Június 05. 07:58, csütörtök | Külföld
Ukrajnai háború - A rendezésről és a kétoldalú viszonyról tárgyalt telefonon az orosz elnök és a pápa
Az ukrajnai rendezésről és a kétoldalú együttműködés folytatásáról tárgyalt telefonon Vlagyimir Putyin orosz elnök és XIV. Leó pápa - közölte szerdán a Kreml sajtószolgálata.
2025. Június 05. 07:57, csütörtök | Külföld
Donald Trump: Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra
Vlagyimir Putyin választ fog adni az orosz repülőterek elleni támadásra - írta Donald Trump amerikai elnök Truth Social nevű közösségi portálján szerdán.
2025. Június 05. 07:55, csütörtök | Külföld
Parajd - Katasztrófavédelem: magyar szakértők segítenek a sóbányánál kialakult helyzet kezelésében
Négy szakértő indult el szerdán Romániába, hogy szakmai támogatást nyújtson a parajdi sóbányánál kialakult helyzet kezeléséhez - közölte az Országos Katasztrófavédelmi Főigazgatóság (OKF) helyettes szóvivője szerdán az MTI-vel.