Városlista
2025. június 2, hétfő - Anita, Kármen

Hírek

2021. Július 17. 15:02, szombat | Belföld
Forrás: infovárosok/police.hu

Három hét alatt 16 biciklit loptak el - Videó

Három hét alatt 16 biciklit loptak el - Videó

Elfogták a rendőrök azt a párt, akik a gyanú szerint három hét leforgása alatt 16 kerékpárt loptak el Debrecenben.

A rendőrségre június végén több bejelentés is érkezett kerékpárlopásokról Debrecenben. A helyi nyomozók mindegyik helyszínen részletes adatgyűjtést és szemlét tartottak. Hamar körvonalazódott is az elkövetők profilja. Módszerük az volt, hogy zárt lakóparkokba, társasházakba besurrantak és úgy tolták ki a bicikliket, mintha azok a sajátjaik lennének. Kihasználták, hogy az ott lakók jóhiszeműen bíztak abban, hogy lakóközösségükbe csak olyanok jutnak be, akik ott is élnek. A kerékpárok nagy része csak egyszerűen le volt támasztva, se lakattal, se lánccal nem rögzítették azokat – közölte a rendőrség.

A beszerzett információk hamar nyomra vezették a rendőröket. Egy 29 éves hajdúsámsoni férfi, valamint barátnője, egy ugyancsak 29 éves paci nő került a látókörükbe. A párost július 15-én hallgatták ki gyanúsítottként. Mindketten részletes beismerő vallomást tettek és több helyszínt is megmutattak a nyomozóknak. Az eljárás további részét képezi az orgazdák azonosítása és felkutatása is.

A Debreceni Rendőrkapitányság 16 rendbeli lopás bűntett elkövetésének megalapozott gyanúja miatt indított nyomozást a férfival és barátnőjével szemben.

Ezek érdekelhetnek még

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Parajd - Segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a sóbánya dolgozóinak családjait

Célzott segélyprogrammal támogatja az Ökumenikus Segélyszervezet a víz alá került parajdi sóbánya dolgozóinak családjait, és a helyszínen egyeztet a helyi vezetőkkel - közölte a segélyszervezet az MTI-vel közleményben vasárnap.

2025. Június 02. 06:00, hétfő | Belföld

Nagy Márton: kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása

Kiváló üzlet volt a reptér visszavásárlása Magyarország számára! - írta Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter Facebook-oldalán vasárnap délelőtt.

2025. Június 01. 08:21, vasárnap | Belföld

Nemzetgazdasági Minisztérium: továbbra is befektetésre ajánlja Magyarországot a Moody’s

A Moody’s ismét megerősítette Magyarország államadósság-besorolását, és a többi hitelminősítőhöz hasonlóan továbbra is befektetésre ajánlja hazánkat -

2025. Június 01. 08:20, vasárnap | Belföld

Vágujhelyi Ferenc: rekordot döntött az eSZJA