Városlista
2025. július 19, szombat - Emília

Hírek

2015. Október 19. 12:08, hétfő | Helyi
Forrás: Búz Csaba hadnagy

„Harckész”

„Harckész”

Megfelelt az októberi NATO CREVAL* ellenőrzésen az MH 5. Bocskai István Lövészdandár hódmezővásárhelyi 62. lövészzászlóalj bázisán létrehozott zászlóalj harccsoport, igy negyedik alkalommal kapott „Harckész” minősítést.

Az ellenőrzés először az okmányok vizsgálatával kezdődött, majd a kijelölt alegységnek a gyakorlatban kellett bizonyítania a felkészültségét. A zászlóaljtörzs és az alegységek tevékenységét az MH Összhaderőnemi Parancsnokság állományából kijelölt, valamint a NATO által delegált ellenőrök értékelték.


A megmérettetésre történő több hónapos felkészülés, az elméleti oktatásokkal már az év elején megkezdődött. Az elmúlt időszakban a zászlóalj katonái különböző szintű kiképzési foglalkozásokon és lövészeteken vettek részt.

A zászlóalj törzsének felkészülését az amerikai katonákkal közösen megtartott MDMP (Military Decision Making Process - Katonai döntéshozatali folyamat) felkészítések és gyakorlások is segítették.


A több napos ellenőrzés során a hagyományos és az aszimmetrikus hadviselésre jellemző szituációkra, incidensekre kellett a katonáknak reagálni, a valóságot megközelítő helyzetekben. A legösszetettebb feladatot egy támadó manőver végrehajtása jelentette, amely során az ellenséget a zászlóalj erői felszámolták.


Deme László alezredes, az MH Zászlóalj Harccsoport parancsnoka az ellenőrzés eredményének ismertetését követően elismerően nyilatkozott a katonák tevékenységéről, ami szerinte annak köszönhető, hogy mindenki lelkiismeretesen végezte a feladatát.

*CREVAL (Combat Readiness Evalution of Land Headquarters and Units) kifejezés a NATO Szövetséges Európai Főparancsnokságának alárendeltségébe tartozó, szövetségi műveletekre felajánlott és kijelölt zászlóalj szintű, szárazföldi alegységek alkalmazási készenlétének felmérési és értékelési rendszerét jelenti.

(Fotó Búz Csaba hadnagy)

Ezek érdekelhetnek még

2025. Július 19. 07:52, szombat | Belföld

Hőség - Vasárnaptól csütörtök éjfélig a másodfokú hőségriasztást rendeltek el

Hétvégétől ismét tartós kánikulára kell számítani, ezért vasárnaptól csütörtök éjfélig másodfokú hőségriasztást rendelt el az országos tisztifőorvos.

2025. Július 19. 07:51, szombat | Életmód

A Magyar népmesék sorozat folytatását is támogatja az NFI

2025. Július 19. 07:50, szombat | Külföld

Jelentősen csökkennek a külföldi segélyprogramokra és médiatámogatásokra szánt amerikai pénzek

Az amerikai képviselőház éles politikai viták után péntek hajnalban elfogadta a külföldi segélyprogramok és médiatámogatások összesen 9 milliárd dolláros csökkentéséről szóló törvényt.

2025. Július 19. 07:49, szombat | Belföld

Kósa Lajos bejelentette, hogy megvan a nemzet aranya

Megvan a nemzet aranytartaléka, a 94,7 tonnát biztonsággal őrzi Dél-Pesten a Magyar Nemzeti Bank