Hírek
2022. Június 09. 18:05, csütörtök |
Kék hírek
Forrás: mti/illusztráció: pixabay
Hamis euróval kereskedtek, elítélték őket
Börtönbüntetésre ítélt két férfit hamis eurókkal kereskedés miatt - tájékoztatta a Fővárosi Törvényszék csütörtökön az MTI-t.
Különösen nagy értéket meghaladó értékre folytatólagosan és bűnszövetségben elkövetett pénzhamisítás, valamint nagyobb kárt okozó, bűnszövetségben elkövetett csalás bűntette miatt az egyik férfit 6 év, társát 5 év börtönbüntetésre ítélték. A bíróság több mint 3 millió forintra vagyonelkobzást is elrendelt a másodrendű vádlottal szemben - közölték.
Az ítélet szerint a vádlottak ismeretlen körülmények között több mint 300 millió forint értékű hamis euróbankjegyet szereztek meg, amelyből valódiként több sértettnek is értékesítettek, ezzel jelentős anyagi kárt okozva nekik.
A két férfi emellett 300 forintos árfolyamon váltott át 900 ezer forintot az egyik sértettnek azzal a céllal, hogy később hamis eurót is értékesíthessenek neki. Az újabb átváltástól azonban a sértett elzárkózott, így az átadott háromezer euró visszaváltására szólították fel őt. A sértett átadta a pénzt a másodrendű vádlottnak, aki azt állította, hogy a bankban visszaváltja a valutát és abból kifizeti a 900 ezer forintot, de a pénzt megtartotta.
Az ítéletet az ügyészség tudomásul vette, a vádlottak és védőik enyhítésért fellebbeztek.
Ezek érdekelhetnek még
2026. Július 11. 12:00, szombat | Kék hírek
Letartóztattak egy doktornőt, aki megölhetett egy embert a Szent János Kórházban
A Tények információi szerint emberölés történhetett a Szent János Kórházban, az ügyben egy 32 éves orvosnőt gyanúsítanak
2026. Július 10. 12:00, péntek | Kék hírek
Ügyészség: terrorcselekmény elkövetésével fenyegetés bűntette miatt indult nyomozás Szakács István ellen
2026. Július 09. 07:00, csütörtök | Kék hírek
BM: az ismert aktivistával szembeni ügyben a rendőrség az ügyészséggel egyeztetve járt el
Az ismert aktivistával szembeni ügyben a nyomozóhatóság valamennyi érdemi eljárási cselekményt az ügyészséggel egyeztetve hajtott végre - tájékoztatta a Belügyminisztérium (BM) szerdán az MTI-t.
