Városlista
2026. augusztus 8, szombat - László

Hírek

2022. Március 26. 15:03, szombat | Belföld
Forrás: mti - illusztráció: honvédelem

Hamis behívóparancsokat terjesztenek a honvédség nevében

Hamis behívóparancsokat terjesztenek a honvédség nevében

Hamis, valótlanságokat állító behívóparancsokat terjesztenek a Magyar Honvédség Parancsnoksága nevében ismeretlenek postai és elektronikus úton - közölte a Honvédelmi Minisztérium (HM) pénteken az MTI-vel.

A behívóparancsokban "életbe lépett rendkívüli és hadiállapotra", valamint a nem létező "tartalékos hadkötelezettségre" hivatkoznak - írta a szaktárca.

"Nincs mozgósítás hazánkban, nincs bejelentve hadiállapot, ezért az álhírektől és a magyar emberek félrevezetésétől a Honvédelmi Minisztérium és a Magyar Honvédség is elzárkózik" - szögezték le.

A HM és Magyar Honvédség nem küld ki Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Magyar Honvédség parancsnokának aláírásával ilyen behívóleveleket - tették hozzá.

"Szeretnénk megnyugtatni a közvéleményt, ezért mindenkit arra kérünk", hogy a minden alapot nélkülöző, valótlan híreszteléseket ne higgye el! - írták.

Magyarországon béke van, amelynek megőrzéséért a Magyar Honvédség valamennyi katonája dolgozik. A honvédségnek vannak önkéntes tartalékosai, akik saját elhatározásukból jelentkeztek tartalékos katonának. Kizárólag ezek az önkéntesek kapnak értesítést egyes feladatokra - írta a HM.

A hamis levelek kapcsán a tárca megteszi a szükséges jogi lépéseket - olvasható a közleményben.

Ezek érdekelhetnek még

2026. Augusztus 07. 13:00, péntek | Belföld

Olajszállítási szerződést kötött a Janaf és a Mol

A horvát olajvezeték-üzemeltető Janaf és a Mol-csoport megállapodást kötött 2,05 millió tonna nyersolaj szállításáról 2026-ra - közölte a horvát társaság csütörtökön.

2026. Augusztus 07. 10:00, péntek | Belföld

Gajdos László: nem ment szabadságra a vízügyi államtitkár

Az élő környezetért felelős miniszter visszautasította a Fidesz-frakció állítását, miszerint Kelemen Ágnes, a tárca vízügyi és klímapolitikáért felelős államtitkára szabadságra ment volna a válsághelyzet idején.

2026. Augusztus 07. 07:08, péntek | Belföld

Ősszel elindulhat a személyforgalom a Budapest-Belgrád vasútvonalon

2026. Augusztus 07. 07:06, péntek | Belföld

Kormányszóvivő: két részletben érkezik az iskolakezdési támogatás, nem kell igényelni

A két részletben érkező iskolakezdési támogatás automatikus, nem kell igényelni, és nem terheli semmiféle adó - közölte Szondi Vanda kormányszóvivő csütörtökön a kormány Facebook-oldalán.