Városlista
2026. január 19, hétfő - Sára

Hírek

2018. November 11. 14:24, vasárnap | Belföld
Forrás: mti/fotók: MTI archívum

Hamarosan életbe lép az új vasúti menetrend

Hamarosan életbe lép az új vasúti menetrend

A 2018/2019-es vasúti menetrend már letölthető a MÁV-csoport weboldalán, valamint az utasok előre tájékozódhatnak az online menetrendi keresőben is a belföldi és nemzetközi vonatok indulási és érkezési idejéről

- közölte a MÁV szombaton az MTI-vel. A belföldi vasúthálózaton számos vonalon megmarad a megszokott menetrendi struktúra, vagy csak kisebb módosítások lépnek életbe.

A jelentősebb változások közül a vasúttársaság kiemelte, hogy a Budapest-Vác-Szob vonalon több gyorsított vonat megáll Dunakeszin is az utazási igények kiszolgálása és a kapacitások egyenletesebb biztosítása érdekében.

A Szentgotthárd-Budapest, illetve Sopron-Budapest viszonylatban különválik a reggelenként közlekedő Savaria-Scarbantia InterCity, december 9-től önálló vonatokként közlekednek Szentgotthárdról és Sopronból.

A Savaria IC menetideje Szentgotthárdról 21, Szombathelyről 15 perccel csökken, ennek érdekében Szentgotthárd-Szombathely-Győr-Budapest Keleti pályaudvar viszonylatban gyorsított menetvonalon közlekedik, Győrtől Budapest-Keleti pályaudvarig pedig csak Kelenföldön áll meg.

A pénteki megnövekedett utazási igények miatt két új vonat közlekedik Budapest Keleti pályaudvar-Győr között, amelyek a Keletiből 12:53 és 14:53-kor indulnak a hét utolsó munkanapján.

A Debrecen-Nyírábrány, Debrecen-Nagykereki, Debrecen-Tiszalök és a Debrecen-Füzesabony vonalakon korszerű, akadálymentes Desiro motorvonatokkal is rendszeresen utazhatnak a térségben élők és a turisták.



A Budapest-Százhalombatta-Pusztaszabolcs-Dunaújváros és a Budapest-Hatvan-Miskolc-Szerencs-Sátoraljaújhely vonalakon a pályafelújítások miatt az év nagy részében vágányzári menetrend lesz érvényben, egyes szakaszokon pótlóbuszos átszállásokra is számítaniuk kell az utasoknak. Ezekről év közben rendszeresen tájékoztatni fogja az utasokat a vasúttársaság.

Változások lesznek a nemzetközi menetrendben is. A Transilvania EuroCity révén új, közvetlen összeköttetés valósul meg Bécs és Kolozsvár között, amely egyúttal közvetlen kapcsolatot teremt Kelet- és Északnyugat-Magyarország között. Ezenkívül az utasok Budapest és Bécs között az EuroCity vonatokon is találkozhatnak a felújított CAF gyártmányú kocsikkal.

Újra közvetlen éjszakai összeköttetés lesz Budapest és Berlin között, Lengyelországon keresztül. Közvetlen nappali összeköttetés létesül Budapest és Krakkó között. Pécs-Villány-Magyarbóly-Pélmonostor (Beli Manastir) között pedig napi négy pár vonattal újraindul a kishatárforgalom - tájékoztatott a MÁV.

A közlemény szerint a MÁV-Start a menetrend tervezésekor figyelembe vette az utazási szokások változásait, az utasforgalmi igényeket. Az elmúlt években kialakított menetrendeknek, a jegyértékesítés modernizálásának, a pályafejlesztéseknek, a felújított kocsiknak és az új motor-vonatoknak is köszönhetően az elmúlt három évben mintegy 4 millióval nőtt a MÁV-Start utasszáma.

Címkék: máv, menetrend, vasút, vonat

Ezek érdekelhetnek még

2026. Január 19. 07:25, hétfő | Belföld

Izraeli-palesztin - Orbán Viktor közzétette Donald Trump meghívólevelét a gázai Béketanácsba

Közzétette vasárnap a Facebookon Orbán Viktor miniszterelnök azt a levelet, amelyben Donald Trump amerikai elnök meghívja Magyarországot a gázai Béketanácsba, és azt is közölte, hogy elfogadta a felkérést.

2026. Január 19. 07:16, hétfő | Belföld

Hegyi Zsolt: tovább javítja a pontosságot a MÁV-csoport

A vonatok késését több mint 3 százalékpontnyival tudta csökkenteni a vasúttársaság tavaly, és az a cél, hogy 2030-ra 88 százalékra javítsák a vonatok pontosságát

2026. Január 18. 08:08, vasárnap | Belföld

MÁV: akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron

Akadálymentes peront alakítanak ki a Keleti Pályaudvaron - közölte a MÁV-csoport vezérigazgatója a Facebook-oldalára szombaton feltöltött videójában.

2026. Január 18. 08:05, vasárnap | Belföld

Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a TISZA gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője

A Tisza Párt elnöke szombaton bejelentette: Kapitány István, a Shell korábbi alelnöke a szervezet gazdaságfejlesztési és energetikai vezetője.