Városlista
2025. október 28, kedd - Simon

Hírek

2023. November 19. 09:09, vasárnap | Belföld
Forrás: Katasztrófavédelem

Gondosóra mentette meg az erdőben eltévedt idős nőt

Gondosóra mentette meg az erdőben eltévedt idős nőt

Manapság számtalan elektronikai eszközt használunk, a fiatalok gyakorlatilag mindent valamilyen kütyü segítségével intéznek. Az idősebbek, de főleg a szépkorúak azonban nem feltétlenül követik ezt a trendet.

Van azonban valami, amit mindenkinek, aki elmúlt hatvanöt, érdemes megfontolnia: ha mást nem is, de egy Gondosórát megéri igényelni.

Fizetni nem kell érte, de adott esetben életet menthet.

Ahogy tette ezt a közelmúltban a Tolna vármegyei Szakcs külterületén, ahol egy idős nő tévedt el az erdőben. A Gondosórán keresztül segítséget kért, a műveletirányítás felvette a kapcsolatot a Gondosóra diszpécserközpontjával, az eszköz által küldött GPS-koordináták alapján pedig – a riasztás utáni 27 percben – a dombóvári hivatásos tűzoltók rá is találtak a rémült asszonyra.

Fotó: Dombóvári Hivatásos Tűzoltó-parancsnokság

Ezek érdekelhetnek még

2025. Október 28. 07:32, kedd | Belföld

Ismét sürgeti az árrésstop kivezetését a kereskedelmi szövetség

Az élelemiszer árak március óta 5 százalék alatti ütemben nőnek, szeptemberben pedig az éttermi árakkal kiegészített infláció is 4,7 százalékra mérséklődött.

2025. Október 28. 07:31, kedd | Belföld

Hidvéghi Balázs: új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak

A kormány döntött, új otthontámogatási program indul a közszolgálatban dolgozóknak: mostantól évi egymillió forintos támogatást biztosít a számukra

2025. Október 28. 07:26, kedd | Belföld

Orbán Viktor: arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit

Arra kértem a Szentatyát, hogy támogassa Magyarország háborúellenes erőfeszítéseit - írta Orbán Viktor miniszterelnök hétfői Facebook-bejegyzésében.

2025. Október 28. 07:21, kedd | Belföld

Lázár János: út és vasút épül a főváros és a repülőtér között

A tervek szerint 2028 végéig kétszer három sávos új közút, illetve 2035-re új vasútvonal épül a főváros és a Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér között